Availability


Price



Manufacturer

Size

Engine lubrication

A~6213000

ENGITECH
Oil sump ENT040006S

Offer Truck
Quality Z Cross reference
Add to cart
(0)
>9 pcs.
235.60
196.33 £ 308.51 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 235.60 £

ELRING
Oil sump gasket EL164341

Material Rubber
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.69
19.74 £ 34.44 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 23.69 £

ELRING
Oil sump gasket EL220750

Quality P Cross reference with original quality.
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.64
15.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Oil sump gasket EL478650

Fitting position Bottom
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.36
11.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Oil sump gasket EL496251

Material Rubber
Fitting position Bottom
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
29.86
24.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Oil sump gasket EL774015

Material Paper
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.94
13.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Oil sump gasket EL981270

Material ACM
Fitting position Bottom
Quality P Cross reference with original quality.
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.40
15.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
AGRO

ENGITECH
Oil sump gasket ENT020029

Offer Agro
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.88
9.07 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
AGRO

ENGITECH
Seal Ring, oil drain plug ENT020067

Offer Agro
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.25
10.21 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PAYEN
Oil sump gasket JJ317

Material Rubber
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.68
5.57 £ 8.44 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 6.68 £

ELRING
Screw Plug, oil sump EL587350

Thread size [mm] M14
Thread pitch [mm] 1.5
Wrench size [mm] 13
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
2.14
1.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Marine

SIERRA
Screw Plug, oil sump 18-2244

Offer Marine
Add to cart
(0)
>9 pcs.
4.02
3.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

GATES
Regulating Valve, oil pressure GATVVS439

Operation mode Electro-hydraulic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
62.93
52.44 £ 119.46 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 62.93 £

VDO
Control Valve, camshaft adjustment 2800014015180

Operation mode electric
Add to cart
(0)
>9 pcs.
76.69
63.91 £ 106.06 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 76.69 £
Motorcycle

VALVOLINE
2T engine oil VALVOLINE DURABLEND 1l 2T Semi-synthetic

1l

Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.90
9.08 £ 17.32 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.90 £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE COMP 4 1l 4T enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

10W30 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.06
15.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

HANS PRIES
Hose, cylinder head cover ventilation HP110 339

Material Plastic
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.70
15.58 £ 20.46 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 18.70 £

OE VW
Tube, oil dipstick 03L 115 629F

Add to cart
(0)
>9 pcs.
108.42
90.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AKUSAN
Sensor, engine oil level K02W055AKN

Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.50
17.08 £ 33.49 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 20.50 £

HELLA
Sensor, engine oil level 6PR013 680-131

Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.92
59.10 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Engine Oil 0W30 1l Synthoil Longtime

0W30 1l

API CF SM
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.28
25.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE FORD
Engine Oil 15F73D

0W20 1l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.44
31.20 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE MAZDA
Engine Oil 5W30 1l DEXELIA ULTRA DPF

5W30 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.66
18.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l SUPEROL

15W40 1l

API CD
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.58
7.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Engine Oil RAV EHS SAE 0W20 10L

0W20 10l

API ILSAC GF-7A SQ RC
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
288.24
240.20 £
(28.82 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Engine Oil RAV HPS SAE 5W30 10L

5W30 10l

API SL CF
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
178.42
148.68 £
(17.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Engine Oil 10W40 1l Cleansynto

10W40 1l

API CF SN
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.46
17.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Engine Oil 10W60 1l

10W60 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
29.80
24.83 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Engine Oil 10W40 5l RUBIA TIR

10W40 5l

API CF
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
53.29
44.41 £ 70.92 £
(10.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 53.29 £
Sports oils

TOTALENERGIES
Engine Oil 10W60 1l Quartz

10W60 1l

API CF SN
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.82
8.18 £ 20.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.82 £
previous 69 of 182 next