Size
Name
OEM spec
Intended use
Application type
Engine Oil LIQUI MOLY
A~6010016~1862
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W30 4l TopTec 6100
API SP
ACEA C2
Intended use Passenger cars
121.18
100.98 £
(30.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 5l TopTec 4200
API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
89.78
74.82 £ 133.36 £
(17.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
89.78 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 1l TopTec 4200
API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
26.27
21.89 £ 32.28 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.27 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 4l TopTec 4200
API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
110.88
92.40 £
(27.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 5l Special TEC F
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
125.56
104.63 £
(25.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 1l Special TEC F
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
27.28
22.73 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W20 1l Special TEC V
ACEA C5
Intended use Passenger cars
29.44
24.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W20 5l Special TEC V
ACEA C5
Intended use Passenger cars
134.20
111.83 £
(26.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil TopTec 6320 5W30
API SP
ACEA C3
Intended use Passenger cars
138.58
115.48 £
(27.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil TopTec 6320 5W30
API SP
ACEA C3
Intended use Passenger cars
29.04
24.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£