Size
Name
OEM spec
Product line
Intended use
Engine Oil
A~6010016~3224
52.72
43.93 £
(13.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil 0W20 1l Cleansynto
API ILSAC GF-7A SQ RC
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
33.48
27.90 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
80.20
66.83 £
(20.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
9.95
8.29 £ 13.12 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.95 £
AGRO
ORLEN
2T engine oil ORLEN Trawol 1l 2T, API TC
API TC
Intended use Agro
15.78
13.15 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
58.06
48.38 £
(14.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 4x5l synthetic
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
226.14
188.45 £
(11.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W40 5l
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
210.28
175.23 £
(10.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
17.76
14.80 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
60.90
50.75 £
(12.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
14.20
11.83 £ 23.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.20 £
21.96
18.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
9.46
7.88 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
42.28
35.23 £
(8.46 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
8.68
7.23 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
28.86
24.05 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES
API CH-4 CI-4 CJ-4
ACEA E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
46.72
38.93 £
(9.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
19.72
16.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
63.06
52.55 £
(12.61 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
10.62
8.85 £ 16.56 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.62 £
81.40
67.83 £
(16.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
Performance
187.68
156.40 £
(46.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W40 4x4l
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
168.12
140.10 £
(10.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 1l Special Tec DX1
API SN ILSAC GF-5
Intended use Passenger cars
26.86
22.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 4l Molygen DPF
API SN
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
115.62
96.35 £
(28.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
8.54
7.12 £ 15.82 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
8.54 £
53.57
44.64 £ 98.16 £
(10.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
53.57 £
Bestsellers
35.64
29.70 £ 85.56 £
(7.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
35.64 £
30.34
25.28 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
144.00
120.00 £
(28.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
24 of 38
next