Filters


Availability


Price



Manufacturer

Size

Greases - Oils/Greases/Motorization chemistry

A~5010183
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

CASTROL
Bearing grease 0,4l SPHEEROL

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.88
13.23 £
(39.70 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

CASTROL
Chain grease CASTROL CHAIN SPRAY 0,4l for greasing synthetic

Name Chain grease
Capacity [l] 0.4
Product line CHAIN SPRAY
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.18
10.15 £ 16.54 £
(30.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.18 £

CASTROL
Bearing grease 0,4l SPHEEROL

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.18
10.98 £
(32.95 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Bearing grease 100 18l SPHEEROL

Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
6 pcs.
442.08
368.40 £
(24.56 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Bearing grease SPHEEROL 18kg

Name Bearing grease
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Add to cart
(0)
3 pcs.
385.00
320.83 £
(21.39 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Bearing grease LMX

Name Bearing grease
OEM spec MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Product line LMX
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Add to cart
(0)
1 pcs.
614.68
512.23 £ 1 132.90 £
(24.59 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 623.70 £