Greases - Oils/Greases/Motorization chemistry
A~5010183
CASTROL
Bearing grease 0,4l SPHEEROL
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
13.18
10.98 £
(32.95 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Special grease GREASEN GRAFIT 0,4kg
Name Special grease
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
4.38
3.65 £ 6.00 £
(10.95 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.38 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
64.98
54.15 £
(13.54 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Bearing grease Gadus 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
10.02
8.35 £
(25.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 9kg
Name Special grease
Capacity [l] 9
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
47.32
39.43 £
(5.26 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease 4,5l LITEN EP
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
26.74
22.28 £ 39.72 £
(5.94 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.74 £
ORLEN
Special grease GREASEN GRAFIT 4,5kg
Name Special grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
21.55
17.96 £ 32.28 £
(4.79 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
21.55 £
ORLEN
Bearing grease LITEN LT
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes
7.14
5.95 £
(17.85 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Central lubrication system grease 9l LITEN EPX
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 9
Product line LITEN EPX
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
53.18
44.32 £ 82.98 £
(5.91 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
53.18 £
ORLEN
Central lubrication system grease 17l LITEN EPX
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 17
Product line LITEN EPX
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
96.13
80.11 £ 149.64 £
(5.65 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
96.13 £
ORLEN
Central lubrication system grease 17l LITEN EPX
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line LITEN EPX
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes
95.21
79.34 £ 156.18 £
(5.60 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
95.21 £
BPW
Bearing grease BPW-Li-91 2,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 2
Product line BPW-Li-91
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
64.68
53.90 £ 79.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
64.68 £
ORLEN
Bearing grease 17l LITEN EP
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
134.50
112.08 £
(7.91 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Joint grease MOS2 synthetic 0,4kg
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
7.72
6.43 £
(19.30 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
BPW
Bearing grease BPW-Li-Plus 0,4kg
Name Bearing grease
Product line BPW-Li-Plus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Offer Truck
17.10
14.25 £ 20.16 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.10 £
ORLEN
Bearing grease 17l LITEN LT
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
94.49
78.74 £ 144.54 £
(5.56 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
94.49 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
45.25
37.71 £ 64.60 £
(5.03 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
45.25 £
ORLEN
Special grease 17l GREASEN GRAFIT
Name Special grease
Capacity [l] 17
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
118.78
98.98 £
(6.99 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
3.61
3.01 £ 5.62 £
(9.03 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
3.61 £
ORLEN
Special grease 9l GREASEN GRAFIT
Name Special grease
Capacity [l] 9
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
33.01
27.51 £ 64.18 £
(3.67 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
33.01 £
ORLEN
Bearing grease 17l GREASEN LT
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
156.82
130.68 £
(9.22 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease LITEN LT
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
43.88
36.57 £ 76.18 £
(4.88 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
43.88 £
ORLEN
Chassis grease SMARY 0,8kg
Name Underbody grease
Product line SMARY
Intended use Passenger cars
8.02
6.68 £
(10.02 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Special grease RENOLIT Mineral 5kg
Name Special grease
Capacity [l] 5
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Mineral
Offer Truck
73.30
61.08 £
(14.66 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Universal grease RENOLIT 5kg
Name Universal grease
Capacity [l] 5
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
48.01
40.01 £ 82.92 £
(9.60 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
48.01 £
ORLEN
Bearing grease GREASEN LT
Name Bearing grease
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
6.90
5.75 £
(17.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Chassis grease GREASE
Name Underbody grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
45.76
38.13 £
(9.53 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease 17l LITEN EP
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
152.38
126.98 £
(8.96 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Central lubrication system grease GREASEN 4,5kg
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 4.5
OEM spec MAN 283 LI-P 00/000
Product line GREASEN
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes
54.72
45.60 £
(12.16 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease 4,5l GREASEN LT
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
38.64
32.20 £
(8.59 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
2 of 5
next