Greases - Oils/Greases/Motorization chemistry
A~5010183
FUCHS OIL
Bearing grease 5l RENOLIT
Name Bearing grease
Capacity [l] 5
Product line RENOLIT
Intended use Truck Agro Industry
Offer Truck
105.94
88.28 £
(21.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Bearing grease 18l MOBILGREASE
Name Special grease
Capacity [l] 18
Product line MOBILGREASE
Intended use Truck Agro Buses Industry Marine
Offer Truck
281.45
234.54 £ 410.80 £
(15.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
281.45 £
ORLEN
Bearing grease 4,5l GREASEN LT
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
38.64
32.20 £
(8.59 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Bearing grease Gadus 0,38kg
Name Bearing grease
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
17.62
14.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Central lubrication system grease GREASEN 1000 17kg
Name Centralized lubrication system grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 17
OEM spec MAN 283 LI-P 00/000
Product line GREASEN
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes
193.06
160.88 £
(11.36 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Chassis grease GREASEN STP 9kg
Name Underbody grease
Product line GREASEN STP
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
37.33
31.11 £ 62.70 £
(4.15 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
37.33 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
3.47
2.89 £ 5.52 £
(8.68 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
3.47 £
ORLEN
Bearing grease 17l LITEN EP
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
77.68
64.73 £ 149.14 £
(4.57 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
77.68 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
18.77
15.64 £ 34.00 £
(4.17 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
18.77 £
CRC
Joint grease MOS2
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
5.86
4.88 £
(58.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
BPW
Bearing grease BPW-Li-Plus 5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 5
Product line BPW-Li-Plus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
157.20
131.00 £ 217.48 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
157.20 £
REVLINE
Chassis grease GREASE 4,5kg
Name Underbody grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
17.36
14.47 £ 22.96 £
(3.86 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.36 £
FUCHS OIL
Bearing grease 5l RENOLIT
Name Bearing grease
Capacity [l] 5
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
87.58
72.98 £
(17.52 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Central lubrication system grease GREASE 18kg
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
71.66
59.72 £ 110.02 £
(3.98 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
71.66 £
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 18kg
Name Special grease
Capacity [l] 18
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
94.42
78.68 £
(5.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease GREASEN LT 17kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
155.86
129.88 £
(9.17 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Special grease GREASEN
Name Bearing grease
Product line GREASEN
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
208.30
173.58 £
(12.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
BPW
Bearing grease BPW-Li-91 15kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 15
Product line BPW-Li-91
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
389.35
324.46 £ 485.32 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
389.35 £
ORLEN
Bearing grease 100 17l LITEN LT
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 17
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
110.22
91.85 £ 199.06 £
(6.48 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
110.22 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,75kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
4.25
3.54 £ 5.86 £
(5.67 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.25 £
FUCHS OIL
Bearing grease 1000 RENOLIT
Name Bearing grease
Viscosity 1000
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
308.92
257.43 £
(17.16 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 18kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
92.64
77.20 £ 119.14 £
(5.15 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
92.64 £
ORLEN
Bearing grease GREASEN 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN
Intended use Truck Agro Buses Industry Marine
Offer Truck
61.08
50.90 £
(13.57 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 4,5kg
Name Special grease
Capacity [l] 4.5
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
23.98
19.98 £
(5.33 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE 1000 synthetic 18kg
Name Bearing grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
85.06
70.88 £ 136.48 £
(4.73 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
85.06 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 18kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
82.79
68.99 £ 142.30 £
(4.60 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
82.79 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
44.80
37.33 £ 58.20 £
(4.98 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
44.80 £
ORLEN
Bearing grease GREASEN LT 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
82.84
69.03 £
(9.20 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease GREASEN LT 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
36.72
30.60 £ 44.22 £
(8.16 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
36.72 £
ORLEN
Bearing grease LITEN LT 17kg
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
157.50
131.25 £
(9.26 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
3 of 5
next