Parts & Accessories Catalogue
ORLEN
Bearing grease 9kg
Name Bearing grease
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
93.88
78.23 £
(10.43 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Biodegradable grease UNITEX 00 17KG
Name Biodegradable grease
Product line Unitex
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
123.70
103.08 £
(7.28 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
30.52
25.43 £ 50.38 £
(6.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
30.52 £
CASTROL
Grease 0,4l LMX
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
OEM spec MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Product line LMX
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
23.94
19.95 £
(59.85 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Universal grease AGRIFARM
Name Universal grease
Product line AGRIFARM
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses
Offer Truck
370.32
308.60 £
(20.57 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 10l Type Z1
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
281.44
234.53 £
(28.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
58.06
48.38 £
(11.61 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease 17l GREASEN LT
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
156.82
130.68 £
(9.22 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Manual Transmission Oil 80W90 5l DYNATRANS
API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
66.79
55.66 £ 92.68 £
(13.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
66.79 £
32.32
26.93 £
(6.46 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l TRACTAGRI
API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
63.10
52.58 £
(12.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W80 1l Hochleistungs Getriebeoil
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
35.92
29.93 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 1l CVTF NS3/J4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
42.22
35.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
18.14
15.12 £ 25.86 £
(3.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
18.14 £
SHELL
Transmission Oil Spirax 10W30/80W
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
46.21
38.51 £ 69.58 £
(9.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
46.21 £
41.28
34.40 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
38.09
31.74 £ 66.04 £
(7.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
38.09 £
RAVENOL
Automatic transmission oil 1l FZ Mazda
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
35.04
29.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
26.70
22.25 £ 43.14 £
(5.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.70 £
FEBI
Automatic transmission oil 1l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
32.92
27.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
43.62
36.35 £
(8.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 4,5kg
Name Special grease
Capacity [l] 4.5
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
23.98
19.98 £
(5.33 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA
API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
61.78
51.48 £
(12.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Grease Gadus Mineral 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology Mineral
8.04
6.70 £
(20.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Special grease GREASEN GRAFIT 4,5kg
Name Special grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
21.55
17.96 £ 32.28 £
(4.79 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
21.55 £
RAVENOL
Automatic transmission oil 4l MB 9-serie
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
166.62
138.85 £
(41.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
14.71
12.26 £ 20.76 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.71 £
FEBI
Automatic transmission oil 1l
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
52.24
43.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease RENOLIT 0,4kg
Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Application type cartouche
8.10
6.75 £
(20.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Manual Transmission Oil 75W90 1l GEAR OIL semi-synthetic
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Semi-synthetic
10.02
8.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
1 of 20
next