Parts & Accessories Catalogue
LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 5l TopTec 1800
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
78.86
65.72 £ 115.90 £
(15.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
78.86 £
FUCHS OIL
Bearing grease 1000 RENOLIT
Name Bearing grease
Viscosity 1000
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
308.92
257.43 £
(17.16 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Manual Transmission Oil 90 4l MZG
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
89.92
74.93 £
(22.48 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
17.03
14.19 £ 31.96 £
(3.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.03 £
ORLEN
Manual Transmission Oil 80W90 1l HIPOL
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
7.49
6.24 £ 9.46 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.49 £
6.02
5.02 £ 10.54 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.02 £
ORLEN
Bearing grease LITEN LT
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
43.88
36.57 £ 76.18 £
(4.88 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
43.88 £
MOTUL
Manual Transmission Oil 80W90 1l MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry
15.96
13.30 £ 23.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.96 £
22.45
18.71 £ 44.98 £
(4.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
22.45 £
ORLEN
Bearing grease 100 17l LITEN LT
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 17
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
110.22
91.85 £ 199.06 £
(6.48 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
110.22 £
36.78
30.65 £
(7.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Grease Gadus Mineral 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology Mineral
8.82
7.35 £
(22.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
96.40
80.33 £
(19.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Bearing grease Gadus 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
10.02
8.35 £
(25.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Bearing grease Gadus 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
9.06
7.55 £
(22.65 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Engine Oil 5W30 5l RUBIA OPTIMA synthetic
API FA-4
ACEA F01
Intended use Truck Agro Buses
Base technology synthetic
49.79
41.49 £ 84.00 £
(9.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
49.79 £
SHELL
Bearing grease Gadus 0,38kg
Name Bearing grease
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
17.62
14.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
32.62
27.18 £
(6.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 10l LT 71141
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
185.38
154.48 £
(18.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
68.34
56.95 £
(13.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
206.70
172.25 £
(51.68 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
31.44
26.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
37.50
31.25 £
(7.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Joint grease MOS2 synthetic
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
89.16
74.30 £
(18.57 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
49.56
41.30 £
(9.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 80W90 5l TRAXIUM
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
82.66
68.88 £
(16.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE 1000 synthetic 18kg
Name Bearing grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
85.06
70.88 £ 136.48 £
(4.73 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
85.06 £
REVLINE
Central lubrication system grease GREASE 18kg
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
124.80
104.00 £
(6.93 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
79.56
66.30 £
(15.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES
API CH-4 CI-4 CJ-4
ACEA E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
46.72
38.93 £
(9.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
17 of 20
next