Parts & Accessories Catalogue
CRC
Joint grease MOS2
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
15.60
13.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
33.76
28.13 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
126.70
105.58 £
(31.68 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 10l FZ Mazda
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
317.88
264.90 £
(31.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Bearing grease 100 18l SPHEEROL
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
442.08
368.40 £
(24.56 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ELF
Automatic transmission oil 1l ELFMATIC
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
24.06
20.05 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l AGRO
API SN CK-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
61.54
51.28 £
(12.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 10l MM-PA Mitsubishi V5AWF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
304.26
253.55 £
(30.43 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
32.88
27.40 £
(6.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease GREASEN 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN
Intended use Truck Agro Buses Industry Marine
Offer Truck
61.08
50.90 £
(13.57 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
26.34
21.95 £
(5.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
12.00
10.00 £ 16.32 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
12.00 £
MOBIL
Bearing grease MOBILGREASE 0,39kg
Name Underbody grease
Capacity [l] 0.39
Product line MOBILGREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
13.00
10.83 £
(33.33 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Bearing grease 220 16l Mobilith synthetic
Name Special grease
Viscosity 220
Capacity [l] 16
Product line Mobilith
Intended use Passenger cars Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
901.36
751.13 £
(56.34 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
64.98
54.15 £
(13.54 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 1l CVTF NS2/J1
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
36.82
30.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 4l CVTF NS2/J1
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
138.04
115.03 £
(34.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
126.82
105.68 £
(31.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA
API CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
74.32
61.93 £
(14.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
14.32
11.93 £
(36.72 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
36.28
30.23 £
(7.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
113.26
94.38 £
(22.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
54.40
45.33 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Manual Transmission Oil 75W90 5l HIPOL
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
58.14
48.45 £ 81.70 £
(11.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
58.14 £
76.60
63.83 £
(15.32 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
132.30
110.25 £
(33.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
70.54
58.78 £
(14.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Manual Transmission Oil 75W140 1l GEAR
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
22.45
18.71 £ 43.44 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
22.45 £
RAVENOL
Automatic transmission oil 1l ATF Dexron II
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
20.80
17.33 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
53.58
44.65 £ 114.60 £
(13.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
53.58 £
previous
3 of 19
next