Parts & Accessories Catalogue
TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l TRACTAGRI
API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
63.10
52.58 £
(12.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Manual Transmission Oil 80W90 5l DYNATRANS
API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
66.79
55.66 £ 92.68 £
(13.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
66.79 £
TOTALENERGIES
Engine Oil 10W40 5l RUBIA TIR
API CF
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
53.29
44.41 £ 70.92 £
(10.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
53.29 £
TOTALENERGIES
LHM oil 1l LHM PLUS
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
10.54
8.78 £ 18.40 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.54 £
TOTALENERGIES
Multi-function Oil 10W30 5l DYNATRANS
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
68.32
56.93 £
(13.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Power steering oil 1l FLUIDE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
15.48
12.90 £ 22.66 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.48 £
TOTALENERGIES
Bearing grease
Name Bearing grease
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Offer Truck
12.66
10.55 £
(31.65 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
63.06
52.55 £
(12.61 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Central lubrication system grease 18l MULTIS
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
Product line MULTIS
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
277.68
231.40 £
(15.43 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Bearing grease MULTIS 18kg
Name Bearing grease
Product line MULTIS
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
281.22
234.35 £
(15.62 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Power steering oil 1l FLUIDMATIC
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
17.04
14.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Power steering oil 1l FLUIDMATIC
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
17.32
14.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 80W90 1l TRAXIUM
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
17.02
14.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
56.88
47.40 £ 82.84 £
(11.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
56.88 £
TOTALENERGIES
Agro oil 10W40 5l MULTAGRI
API GL-4 CG-4 SF
ACEA E3
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
72.12
60.10 £
(14.42 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 80W90 5l TRAXIUM
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
82.66
68.88 £
(16.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Engine Oil 10W40 5l RUBIA OPTIMA
API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
45.43
37.86 £ 66.82 £
(9.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
45.43 £
Bestsellers
TOTALENERGIES
Manual Transmission Oil 75W80 1l TRAXIUM synthetic
API GL-4+
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
21.66
18.05 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Central lubrication system grease 18l MULTIS
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
OEM spec MAN 283 LI-P 00/000 MB 264.0
Product line MULTIS
Intended use Truck Agro Industry
Offer Truck
366.88
305.73 £
(20.38 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Central lubrication system grease MULTIS 18kg
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
Product line MULTIS
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
270.12
225.10 £
(15.01 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£