Parts & Accessories Catalogue
FUCHS OIL
Bearing grease 1000 RENOLIT
Name Bearing grease
Viscosity 1000
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
308.92
257.43 £
(17.16 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
82.06
68.38 £
(16.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
132.00
110.00 £
(33.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
32.82
27.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
120.46
100.38 £
(30.12 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Grease RENOLIT 0,4kg
Name Special grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Buses Industry
Application type cartouche
8.27
6.89 £ 9.64 £
(20.67 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
8.27 £
14.20
11.83 £ 23.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.20 £
LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 1l TopTec 1850
Intended use Passenger cars
24.71
20.59 £ 28.54 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
24.71 £
39.98
33.32 £ 78.04 £
(10.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
39.98 £
49.70
41.42 £ 69.04 £
(12.43 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
49.70 £
FEBI
Automatic transmission oil 20l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
358.06
298.38 £
(17.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
10.90
9.08 £ 15.22 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.90 £
9.55
7.96 £ 20.34 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.55 £
REVLINE
Central lubrication system grease GREASE 1000 18kg
Name Centralized lubrication system grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
73.98
61.65 £ 112.90 £
(4.11 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
73.98 £
REVLINE
Joint grease MOS2 synthetic 0,4kg
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
7.72
6.43 £
(19.30 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
AMALIE
Engine Oil 5W40 3,785l Amalie XLO
API SN CJ-4 CK-4
ACEA E7 E9
Intended use Passenger cars
82.86
69.05 £
(21.89 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 5W40 0,946l Shell Rotella
API SN CJ-4 CK-4
Intended use Passenger cars
31.54
26.28 £
(33.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
PENNZOIL
Engine Oil 550036541
API SP SN
Intended use Passenger cars
27.22
22.68 £
(28.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil Helix 5W30
ACEA C4
Intended use Passenger cars
20.14
16.78 £
(15.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
NEW ARRIVALS
OE HONDA
Engine Oil 08232-P99-C1LPRO
API SN
Intended use Passenger cars
30.00
25.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
OE HONDA
Power steering oil 08285-P99-01PRO
Intended use Passenger cars
74.98
62.48 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
9.28
7.73 £ 16.08 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.28 £
ORLEN
Bearing grease LITEN LT
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
43.88
36.57 £ 76.18 £
(4.88 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
43.88 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 1l TopTec 4400
ACEA C4
Intended use Passenger cars
20.95
17.46 £ 31.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.95 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 5l TopTec 4400
ACEA C4
Intended use Passenger cars
102.18
85.15 £ 134.20 £
(20.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
102.18 £
7.25
6.04 £ 13.56 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.25 £
FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
96.40
80.33 £
(19.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Bearing grease Gadus 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
10.02
8.35 £
(25.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Bearing grease Gadus 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
9.06
7.55 £
(22.65 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 4l ATF Dexron II
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
74.16
61.80 £
(18.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
38 of 50
next