ABE Brake fluid DOT4 5l

Index: BF DOT4 5L
Rate this product first
>9 pcs.
18.66 £
34.84 £
(Price for 1L: 3.11 3.73 £)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 18.66 £
request-default-article

Specification

Kind:
DOT4
Capacity [l]:
5
Norm:
PN-C-40005
Norm:
FMVSS 116 DOT4
Bar code:
5901655297034, IC-G10PRJ
Item code:
G10PRJ
Item index:
BF DOT4 5L
PCN:
38190000
Manufacturer:
ABE, Manufacturer: INTER CARS SPÓŁKA AKCYJNA, ul. POWSIŃSKA 64
02-903 WARSZAWA
Poland, [email protected]
Brake fluid DOT4 (5L) [dry: 230°C, wet: 160°C, viscosity: 1660mm²/sec.] SAE J1703, ISO/DIN 4925;FMVSS 116 DOT4; PN-C-40005,

Cross references Brake fluid DOT4 5l

Cross references

ATE
Brake fluid DOT4 5l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
35.44
29.53 £ 52.26 £
(7.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 35.44 £

BOSCH
Brake fluid DOT4 5l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
50.40
42.00 £
(10.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FERODO
Brake fluid DOT4 5l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
26.96
22.47 £ 43.18 £
(5.39 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 26.96 £

TRW
Brake fluid DOT4 5l

Add to cart
(0)
0 pcs.
50.92
42.43 £
(10.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

Other codes

B076BPZWZV AMAZON (ASIN)
1 987 479 003 IC KROSY
1401-00-0004E IC KROSY
BRAKE FLUID DOT 4 5L IC KROSY
CASTROL BRAKE FLUID 5L IC KROSY
DOT 4 5L IC KROSY
DOT 4 SYNT. 5L IC KROSY
FBX500A IC KROSY
USZK.03.9901-5803.2 IC KROSY
You may also need
You may also need: Please wait...
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Brake fluid DOT4 5l
Product opinion:Brake fluid DOT4 5l
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.