CHEMPIOIL Engine Oil 5W20 5l
Index:
CH U. XJP 5W20 5L PL
Rate this product first
>9
pcs.
Capacity (l):
5
45.59 £
58.00
£
(Price for 1L:
7.60 9.12
£)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 45.59 £
Specification
Name:
Engine oil
Viscosity:
5W20
Capacity [l]:
5
OEM spec:
FORD M2C945 B1
OEM spec:
CHRYSLER MS-6395
OEM spec:
FORD M2C930 A
OEM spec:
FORD M2C925 A
OEM spec:
FORD M2C925 B
OEM spec:
JAGUAR 51.5122
OEM spec:
MAZDA
OEM spec:
SUZUKI
OEM spec:
FORD M2C930 B
OEM spec:
HONDA HTO-6
OEM spec:
FIAT 9.55535 CR1
OEM spec:
LAND ROVER 51.5122
OEM spec:
DEXOS1 GEN2
OEM spec:
GM 6094M
OEM spec:
FORD WSS-M2C948 B
OEM spec:
CHRYSLER MS-13340
API:
SP
API:
RC
API:
ILSAC GF-5
Intended use:
Passenger cars
Bar code:
4770242404725, IC-H0HC2Z
Item code:
H0HC2Z
Item index:
CH U. XJP 5W20 5L PL
PCN:
27101981
Manufacturer:
Engine oil (5L) 5W20 ;API ILSAC GF-5; RC; SP; CHRYSLER MS-13340; CHRYSLER MS-6395; DEXOS1 GEN2; FIAT 9.55535 CR1; FORD M2C925 A; FORD M2C925 B; FORD M2C930 A; FORD M2C930 B; FORD M2C945 B1; FORD WSS-M
Cross references Engine Oil 5W20 5l
Cross references
MOBIL
Engine Oil 5W20 5l M-SUP synthetic
API SN
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
82.78
68.98 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Engine Oil 5W20 5l 8100
API ILSAC GF-7A SQ RC
Intended use Passenger cars
104.20
86.83 £
(20.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W20 5l Special TEC AA
Intended use Passenger cars
108.24
90.20 £
(21.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil 5W20 4l USVO
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
134.68
112.23 £
(33.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 5W20 4l ULTRA FORCE synthetic
API CF SN RC ILSAC GF-5
ACEA C5
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
65.74
54.78 £
(16.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Engine Oil 5W20 5l TITAN
ACEA A1 B1 C5
Intended use Passenger cars
94.92
79.10 £
(18.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil 5W20 4l Cleansynto
Intended use Passenger cars
94.12
78.43 £
(23.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 5W20 5l Helix
API SN
ACEA C5
Intended use Passenger cars
67.51
56.26 £ 126.66 £
(13.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
67.51 £
ORLEN
Engine Oil 5W20 4l MaxExpert
API CF SN RC ILSAC GF-5
ACEA C5
Intended use Passenger cars
67.74
56.45 £
(16.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Other codes
You may also need
You may also need: Please wait...
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
Add opinion