MOTUL Engine Oil 0W20 5l SPECIFIC

Index: SPECIFIC 2010 0W20 5L
Rate this product first
>9 pcs.
Capacity (l):
5
50.93 £
100.54 £
(Price for 1L: 8.49 10.19 £)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 50.93 £
request-default-article

Specification

Name:
Engine oil
Viscosity:
0W20
Capacity [l]:
5
OEM spec:
PSA B71 2010
ACEA:
C5
Product line:
SPECIFIC
Intended use:
Passenger cars
Bar code:
3374650398853, IC-H0HYUS
Item code:
H0HYUS
Item index:
59621
PCN:
34031980
Manufacturer:
MOTUL, Manufacturer: Motul
Address: 119 Boulevard Félix Faure, Aubervilliers, Seine Saint Denis, 93300, France
Email: [email protected]

Specification Tecdoc

SAE viscosity class:
0W-20
ACEA specification:
C5
Manufacturer Approval:
PSA B71 2010
Engine oil SPECIFIC (5L) 0W20 ; ACEA C5; PSA B71 2010

Cross references Engine Oil 0W20 5l SPECIFIC

Cross references

CASTROL
Engine Oil 0W20 5l MAGNATEC

0W20 5l

API SP
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
60.31
50.26 £ 98.14 £
(12.06 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 60.31 £

MOBIL
Engine Oil 0W20 4l M-SUP

0W20 4l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
50.63
42.19 £ 75.94 £
(12.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 50.63 £

VALVOLINE
Engine Oil 0W20 5l SYNPOWER

0W20 5l

API SP
ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
77.27
64.39 £ 123.88 £
(15.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 77.27 £

RAVENOL
Engine Oil 0W20 5l USVO

0W20 5l

API SN RC ILSAC GF-5
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
161.56
134.63 £
(32.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

Other codes

59621 ARTNR_Z_TCD
112791 MOTUL
867651 MOTUL
SPECIFIC 2010 0W-20 MOTUL
112791 NR_KAT
PSA B71 2010 OEM SPECYFIKACJA
You may also need
You may also need: Please wait...
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Engine Oil 0W20 5l SPECIFIC
Product opinion:Engine Oil 0W20 5l SPECIFIC
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.