REVLINE Bearing grease GREASE synthetic

Index: REV GR. EP 2 400G SET
Rate this product first
64.26 £
(Price for 1kg: 11.16 13.39 £)

Specification

Name:
Bearing grease
Product line:
GREASE
Intended use:
Passenger cars
Intended use:
Truck
Intended use:
Agro
Intended use:
Motorcycles
Intended use:
Buses
Intended use:
Industry
Intended use:
Quad
Application type:
cartouche
Base technology:
synthetic
Bar code:
5901797952419, IC-H13T3L
Item code:
H13T3L
Item index:
REV GR. EP 2 400G SET
PCN:
27101999
Manufacturer:
REVLINE, Manufacturer: Flukar sp. z o.o.
ul. Uniwersytecka 13, 40-007 Katowice, POLAND,
[email protected]

Specification Tecdoc

Quantity [pcs]:
12
Bearing grease lithium GREASE (12 x 0,4KG); -30/+130°C ; DIN 51 502 KP2K-30; ISO 6743-9: CCHB-2; NLGI 2

Cross references Bearing grease GREASE synthetic

Cross references

CASTROL
Bearing grease 0,4l SPHEEROL

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.88
13.23 £
(39.70 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Universal Lubricant RENOLIT 0,4kg

Name Universal grease
Product line RENOLIT
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.72
8.10 £
(24.30 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Grease RENOLIT Mineral 0,4kg

Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Application type cartouche
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.24
8.53 £
(25.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Grease RENOLIT Mineral 0,4kg

Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Application type cartouche
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.62
6.35 £
(19.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Bearing grease RENOLIT 0,4kg

Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.10
6.75 £
(20.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Bearing grease LITEN EP 0,4kg

Name Bearing grease
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
4.82
4.02 £ 6.34 £
(12.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 4.82 £

ORLEN
Bearing grease LITEN LT 0,4kg

Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.04
5.03 £ 7.14 £
(15.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 6.04 £

REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg

Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
4.27
3.56 £ 5.44 £
(10.67 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 4.27 £

SHELL
Grease Gadus Mineral 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.04
6.70 £
(20.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Bearing grease Gadus 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.06
7.55 £
(22.65 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease Gadus Mineral 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.82
7.35 £
(22.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease Gadus 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.80
7.33 £
(22.00 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease Gadus 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.84
9.03 £
(27.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Bearing grease

Name Bearing grease
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.66
10.55 £
(31.65 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Joint grease RENOLIT 0,4kg

Name Joint grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Buses
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.88
7.40 £
(22.20 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Bearing grease MOBILGREASE 0,39kg

Name Joint grease
Product line MOBILGREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.13
5.11 £ 9.24 £
(15.72 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 6.13 £

CASTROL
Bearing grease 0,4l SPHEEROL

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.18
10.98 £
(32.95 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Bearing grease RENOLIT 0,4kg

Name Bearing grease
OEM spec MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.86
16.55 £
(49.65 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Bearing grease RENOLIT 0,4kg

Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Truck Agro Industry
Application type cartouche
Add to cart
(0)
2 pcs.
9.52
7.93 £
(23.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Bearing grease MOBILUX 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.39
Product line MOBILUX
Intended use Agro Industry
Application type cartouche
Offer Truck
Add to cart
(0)
1 pcs.
4.63
3.86 £ 8.02 £
(11.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 4.63 £

FUCHS OIL
Bearing grease RENOLIT 0,4kg

Name Special grease
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Application type cartouche
Add to cart
(0)
0 pcs.
11.88
9.90 £
(29.70 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic

Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
0 pcs.
62.82
52.35 £
(13.09 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

Other codes

GREASEN ŁT-4 S-3 ARTNR_Z_TCD
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Bearing grease GREASE synthetic
Product opinion:Bearing grease GREASE synthetic
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.