Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Capacity [l]

OEM spec

API

ACEA

Intended use

Base technology

Offer

Engine Oils

  • 1
  • 2
  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ELF
Engine Oil 15W40 5l EVOLUTION

15W40 5l

API SL CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
60.90
50.75 £
(12.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.76
14.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

ELF
4T engine oil 20W60 ELF Moto 4 Tech 4l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

20W60 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
67.86
56.55 £
(16.97 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 5W20 1l EVOLUTION

5W20 1l

API SN ILSAC GF-5
ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.92
14.93 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 15W40 1l EVOLUTION

15W40 1l

API SL CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.36
11.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 0W40 1l EVOLUTION

0W40 1l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.24
21.03 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 0W30 1l EVOLUTION

0W30 1l

API SN
ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.96
15.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 0W30 1l EVOLUTION

0W30 1l

API SN+
ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.52
10.43 £ 20.76 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.52 £

ELF
Engine Oil 0W30 1l EVOLUTION

0W30 1l

API SL
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.76
14.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 5W30 5l EVOLUTION

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
90.90
75.75 £
(18.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

ACEA C3 C4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.12
13.43 £ 25.24 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 16.12 £

ELF
Engine Oil 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SP
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.98
16.65 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 0W30 4l EVOLUTION

0W30 4l

API SL
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
71.02
59.18 £
(17.76 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

ELF
4T engine oil 10W50 ELF Moto 4 Tech 4l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

10W50 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
52.30
43.58 £
(13.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.14
15.95 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.28
14.40 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 0W20 5l EVOLUTION

0W20 5l

ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
125.58
104.65 £
(25.12 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 0W20 1l EVOLUTION

0W20 1l

ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
26.94
22.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 0W40 5l EVOLUTION

0W40 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
125.52
104.60 £
(25.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 10W40 1l EVOLUTION

10W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.36
11.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 5W30 5l EVOLUTION

5W30 5l

API SP ILSAC GF-6A ILSAC GF-7A SQ
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
10 pcs.
86.38
71.98 £
(17.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 0W20 1l EVOLUTION

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
7 pcs.
15.68
13.07 £ 21.52 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 15.68 £

ELF
Engine Oil 0W20 5l EVOLUTION

0W20 5l

API SN ILSAC GF-5
ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
2 pcs.
100.68
83.90 £
(20.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 0W16 1l EVOLUTION

0W16 1l

API SP ILSAC GF-6B
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
2 pcs.
16.45
13.71 £ 25.84 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 16.45 £

ELF
Engine Oil 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SP
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
17.64
14.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

ELF
2T engine oil ELF Moto 2 Offroad 1l 2T, API TC JASO FD Semi-synthetic

1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.30
11.08 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

ELF
2T engine oil ELF Moto 2 Self Mix 1l 2T, API TC JASO FB Mineral

1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.00
10.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

ELF
2T engine oil ELF Moto 2 Tech 1l 2T, API TC JASO FD synthetic

1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.84
14.03 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

ELF
2T engine oil 30 ELF Scooter 2 Street 1l 2T, API TC JASO FD Semi-synthetic

30 1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.74
11.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

ELF
2T engine oil ELF Scooter 2 Street Max 1l 2T, API TC JASO FD synthetic

1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.44
14.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 2 of 3 next