Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

ACEA

Intended use

Offer

Engine Oils

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

LIQUI MOLY
Engine Oil 10W40 5l Super Leichtlauf

10W40 5l

API SL CF
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
83.70
69.75 £ 103.90 £
(16.74 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 83.70 £

LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 1l TopTec 4100

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.73
13.94 £ 27.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 16.73 £
Bestsellers

LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
81.90
68.25 £ 120.22 £
(16.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 81.90 £

LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 4l TopTec 4100

5W40 4l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
81.25
67.71 £ 108.22 £
(20.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 81.25 £

LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 1l Leichtlauf High Tech

5W40 1l

API CF SM
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
29.04
24.20 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 5l Leichtlauf High Tech

5W40 5l

API CF SM
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
120.34
100.28 £
(24.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 1l Synthoil High Tech

5W40 1l

API CF SM
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.70
16.42 £ 29.46 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 19.70 £
Bestsellers

LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 5l Synthoil High Tech

5W40 5l

API CF SM
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
83.76
69.80 £ 129.90 £
(16.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 83.76 £
Sports oils

LIQUI MOLY
Engine Oil 10W60 5l Synthoil Race Tech GT1

10W60 5l

API SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
92.90
77.42 £ 134.20 £
(18.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 92.90 £
Sports oils

LIQUI MOLY
Engine Oil 10W60 1l Synthoil Race Tech GT1

10W60 1l

API SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.24
16.03 £ 29.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 19.24 £

LIQUI MOLY
Engine Oil 0W30 5l Synthoil Longtime

0W30 5l

API CF SM
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
96.98
80.82 £ 134.20 £
(19.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 96.98 £

LIQUI MOLY
Engine Oil 10W40 1l

10W40 1l

ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.57
12.14 £ 22.06 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 14.57 £

LIQUI MOLY
Engine Oil 0W30 1l Synthoil Longtime

0W30 1l

API CF SM
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.28
25.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Engine Oil 15W40 5l MoS2 Leichtlauf Super

15W40 5l

API SL CF
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.17
52.64 £ 95.26 £
(12.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 63.17 £

LIQUI MOLY
Engine Oil 0W40 1l Synthoil Energy

0W40 1l

API CF SM
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
31.18
25.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Engine Oil 0W40 5l Synthoil Energy

0W40 5l

API CF SM
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
138.58
115.48 £
(27.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £