Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

ACEA

Intended use

Application type

Base technology

Offer

Engine Oils

  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 5000 4l 4T Semi-synthetic

10W40 4l

Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
64.08
53.40 £
(16.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W30 MOTUL 5100 4l 4T enriched with esters, API SM Semi-synthetic

10W30 4l

API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
78.30
65.25 £
(19.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 5100 4l 4T enriched with esters, API SM Semi-synthetic

10W40 4l

API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
67.68
56.40 £
(16.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil MOTUL 5100 4l 4T enriched with esters, API SM Semi-synthetic

4l

API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
73.62
61.35 £
(18.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W30 MOTUL 7100 4l 4T ester, API SN synthetic

10W30 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
123.60
103.00 £
(30.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 7100 4l 4T ester, API SN synthetic

10W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
96.96
80.80 £
(24.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 20W50 MOTUL 7100 4l 4T ester, API SN synthetic

20W50 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
131.26
109.38 £
(32.82 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 300V Factory Line 4l 4T ester >JASO MA2 synthetic

10W40 4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
57.96
48.30 £ 144.12 £
(14.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 57.96 £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil MOTUL 300V Factory Line 4l 4T ester >JASO MA2 synthetic

4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
146.50
122.08 £
(36.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 3000 4l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral

10W40 4l

API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
53.58
44.65 £
(13.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 20W50 MOTUL 3000 4l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral

20W50 4l

API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.25
27.71 £ 65.62 £
(8.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 33.25 £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 15W60 MOTUL 300V Off Road 4l 4T ester >JASO MA2 synthetic

15W60 4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
137.94
114.95 £
(34.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
Engine Oil 10W40 4l 300V Racing/Off Road synthetic

10W40 4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
66.88
55.73 £ 113.08 £
(16.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 66.88 £
Motorcycle

MOTUL
Engine Oil 10W50 4l 300V Racing/Road synthetic

10W50 4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
78.61
65.51 £ 140.26 £
(19.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 78.61 £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W50 MOTUL 5100 4l 4T enriched with esters, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic

10W50 4l

API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
89.10
74.25 £
(22.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W60 MOTUL 7100 4l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic

10W60 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
109.86
91.55 £
(27.47 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 15W50 MOTUL 7100 4l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic

15W50 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
121.72
101.43 £
(30.43 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Engine Oil 5W40 4l 6100

5W40 4l

API SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
54.10
45.08 £
(13.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Engine Oil 6100 SYN-CLEAN FE 5W30 4L

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
57.66
48.05 £
(14.42 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Engine Oil 0W20 4l 8100

0W20 4l

API ILSAC GF-7A SQ RC
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
99.96
83.30 £
(24.99 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W30 4l 8100

5W30 4l

API ILSAC GF-7A SQ RC
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
72.00
60.00 £
(18.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W30 4l 8100

5W30 4l

API SP
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
75.58
62.98 £
(18.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W40 4l 8100

5W40 4l

ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
58.48
48.73 £
(14.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W40 4l 8100

5W40 4l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.98
59.15 £
(17.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 5W30 4l 8100

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
68.94
57.45 £
(17.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Engine Oil 0W40 4l 8100

0W40 4l

API SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
93.24
77.70 £
(23.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Engine Oil 0W8 4l NGEN HYBRID

0W8 4l

API ILSAC GF-6B
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
56.84
47.37 £ 101.88 £
(14.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 50.65 £

MOTUL
Engine Oil 0W20 4l NGEN HYBRID

0W20 4l

API SP ILSAC GF-6A
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
58.76
48.97 £ 101.76 £
(14.69 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 50.53 £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 5W40 MOTUL 300V Factory Line 4l 4T ester >JASO MA2 synthetic

5W40 4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
168.04
140.03 £
(42.01 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
Engine Oil 10W50 4l 300V Racing/Off Road synthetic

10W50 4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.90
59.08 £ 121.38 £
(17.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 70.90 £
1 of 2 next