Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

Intended use

Base technology

Offer

Engine Oils

  • 1
  • 2
  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

AGRO

ORLEN
4T engine oil 10W30 ORLEN Trawol 1l 4T, API CD; SG

10W30 1l

API SG CD
Intended use Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.50
8.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 20W50 1l CLASSIC

20W50 1l

API SG CF-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.16
7.63 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 1l MaxExpert synthetic

5W30 1l

API SL
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.74
11.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 10W40 1l CLASSIC

10W40 1l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
5.86
4.88 £ 10.12 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 5.86 £

ORLEN
Engine Oil 5W40 4l MaxExpert

5W40 4l

API CF SM SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
52.54
43.78 £
(13.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

ACEA C4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.20
11.83 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

API SL CF
ACEA A1 B1 A5 B5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.16
11.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 4l MaxExpert

5W30 4l

API SL CF
ACEA A1 B1 A5 B5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
55.14
45.95 £
(13.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 4l MaxExpert

5W30 4l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
59.80
49.83 £
(14.95 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.46
12.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 4l MaxExpert

5W30 4l

API SN
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
51.18
42.65 £
(12.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 4l MaxExpert synthetic

5W30 4l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
47.16
39.30 £
(11.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 30 5l SUPEROL

30 5l

API CC
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.03
14.19 £ 31.96 £
(3.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 17.03 £

ORLEN
Engine Oil 40 5l SUPEROL

40 5l

API CC
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
31.98
26.65 £
(6.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l TURDUS

15W40 5l

API CI-4
ACEA E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.67
23.89 £ 40.92 £
(5.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.67 £

ORLEN
Engine Oil 20W50 1l Lubro

20W50 1l

API CC SF
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.76
7.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W40 1l MaxExpert

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.54
11.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 20W50 5l Lubro

20W50 5l

API CC SF
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
36.78
30.65 £
(7.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
AGRO

ORLEN
Chain guide oil ORLEN PILAROL 5l

5l

Intended use Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.00
30.83 £
(7.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l CLASSIC

15W40 1l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.46
7.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 4l MaxExpert

5W30 4l

API CF SM
ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
52.72
43.93 £
(13.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 0W30 1l

0W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.80
14.83 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 30 1l SUPEROL

30 1l

API CC
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.68
7.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 0W30 1l synthetic

0W30 1l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.96
18.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

API SN
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.94
10.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l CLASSIC

15W40 1l

API SL CF SJ
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
5.44
4.53 £ 9.64 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 5.44 £

ORLEN
Engine Oil 20W40 5l SELEKTOL

20W40 5l

API SD
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
42.28
35.23 £
(8.46 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 20W50 4,5l CLASSIC

20W50 4.5l

API SG CF-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
39.54
32.95 £
(8.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 30 5l LUX mineral

30 5l

API SA
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
35.20
29.33 £
(7.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l SUPEROL

15W40 5l

API SC CB
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.50
31.25 £
(7.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
1 of 3 next