Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Capacity [l]
OEM spec
Product line
Offer
Engine Oils
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR
API SL CG-4 CH-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
29.59
24.66 £ 43.48 £
(5.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.59 £
28.57
23.81 £ 42.30 £
(5.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
28.57 £
ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR
API SN CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
63.18
52.65 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
43.62
36.35 £
(8.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR
API SL CG-4 CH-4 SJ CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
26.09
21.74 £ 43.42 £
(5.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.09 £