ORLEN Engine Oil 15W40 5l ULTOR

Index: ULT. CH-4 15W40 5L
Rate this product first
>9 pcs.
Capacity (l):
5
29.59 £
43.48 £
(Price for 1L: 4.93 5.92 £)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 29.59 £
request-default-article

Specification

Name:
Engine oil
Viscosity:
15W40
Capacity [l]:
5
OEM spec:
CATERPILLAR ECF-1A
OEM spec:
MTU TYP 2
OEM spec:
VOLVO VDS-2
OEM spec:
MB 228.3
OEM spec:
RENAULT RD
OEM spec:
RENAULT RD-2
OEM spec:
MAN 3275-1
OEM spec:
DEUTZ DQC II-10
OEM spec:
IVECO
API:
SL
API:
CG-4
API:
CH-4
ACEA:
E7
ACEA:
E3
ACEA:
E5
Product line:
ULTOR
Intended use:
Truck
Intended use:
Agro
Intended use:
Buses
Intended use:
Industry
Offer:
Truck
Bar code:
IC-A065C3, 5901001120535, 5901001766375, PU-A065C3
Item code:
A065C3
Item index:
ULT. CH-4 15W40 5L
PCN:
27101981
Manufacturer:
ORLEN, Manufacturer: ORLEN OIL Sp. z o.o.
ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, POLAND,
[email protected]
Engine oil ULTOR (5L) 15W40 ;API CG-4; CH-4; SL; ACEA E3; E5; E7; CATERPILLAR ECF-1A; DEUTZ DQC II-10; IVECO; MAN 3275-1; MB 228.3; MTU TYP 2; RENAULT RD; RENAULT RD-2; VOLVO VDS-2

Cross references Engine Oil 15W40 5l ULTOR

Cross references

FUCHS OIL
Engine Oil 15W40 5l AGRIFARM

15W40 5l

API SL CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
66.52
55.43 £
(13.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Engine Oil 15W40 4l DELVAC

15W40 4l

API SL CF CG-4 CH-4 SJ CF-4 CI-4
ACEA E7 B2
Intended use Truck Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.73
23.94 £ 49.06 £
(7.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.73 £

MOTUL
Engine Oil 15W40 5l TEKMA

15W40 5l

API CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
45.36
37.80 £
(9.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l TURDUS

15W40 5l

API CI-4
ACEA E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.67
23.89 £ 40.92 £
(5.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.67 £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l HERCULES

15W40 5l

API SL CF CG-4 CH-4 CF-4 CI-4
ACEA A3 B4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
36.28
30.23 £
(7.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Engine Oil 15W40 5l ALL FLEET

15W40 5l

API CG-4 CH-4 CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.95
25.79 £ 57.00 £
(6.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.95 £

TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l TRACTAGRI

15W40 5l

API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.10
52.58 £
(12.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l REVFARM

15W40 5l

API SL CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.11
22.59 £ 36.24 £
(5.42 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 27.11 £

MOBIL
Engine Oil DELVAC 15W40

15W40 4l

API CF CG-4 CH-4 SJ CF-4
ACEA E3
Intended use Truck Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
35.08
29.23 £ 54.10 £
(8.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 35.08 £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR

15W40 5l

API CG-4 SJ
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.57
23.81 £ 42.30 £
(5.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.57 £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l HERCULES

15W40 5l

API SM CG-4 CH-4 CI-4 CJ-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
41.44
34.53 £
(8.29 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR

15W40 5l

API SL CG-4 CH-4 SJ CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
5 pcs.
26.09
21.74 £ 43.42 £
(5.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 26.09 £

FUCHS OIL
Engine Oil 15W40 5l TITAN

15W40 5l

ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
3 pcs.
68.74
57.28 £
(13.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l AGRO

15W40 5l

API SN CK-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
2 pcs.
61.54
51.28 £
(12.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

Other codes

QFS473B50 ARTNR_Z_OE
ALL FLEET 15W40 208L IC KROSY
DELVAC MX 15W40 4L IC KROSY
HERCULES LS 15W40 205L IC KROSY
PLAT ULTOR PLUS 850KG IC KROSY
SUPERFLEET SUP 15W40 4L IC KROSY
QFO907B50 NR_KAT
CATERPILLAR ECF-1A OEM SPECYFIKACJA
DEUTZ DQC II-10 OEM SPECYFIKACJA
IVECO OEM SPECYFIKACJA
MAN 3275-1 OEM SPECYFIKACJA
MB 228.3 OEM SPECYFIKACJA
MTU TYP 2 OEM SPECYFIKACJA
RENAULT RD OEM SPECYFIKACJA
RENAULT RD-2 OEM SPECYFIKACJA
VOLVO VDS-2 OEM SPECYFIKACJA
QFO907B50 ORLEN
You may also need
You may also need: Please wait...
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Engine Oil 15W40 5l ULTOR
Product opinion:Engine Oil 15W40 5l ULTOR
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.