Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Engine Oils
ORLEN
Engine Oil 20W50 4,5l CLASSIC
API SG CF-4
Intended use Passenger cars
39.54
32.95 £
(8.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 5W40 4,5l CLASSIC
Intended use Passenger cars
30.17
25.14 £ 55.80 £
(6.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
30.17 £
ORLEN
Engine Oil 10W40 4,5l CLASSIC
API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
27.82
23.18 £ 42.46 £
(6.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
27.82 £
ORLEN
Engine Oil 10W40 4,5l CLASSIC
API CF
Intended use Passenger cars
41.28
34.40 £
(9.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£