ORLEN Engine Oil 5W40 4,5l CLASSIC

Index: CL. DIESEL SYN 5W40 4,5L
Rate this product first
>9 pcs.
Capacity (l):
4.5
57.00 £
(Price for 1L: 10.56 12.67 £)
request-default-article

Specification

Name:
Engine oil
Viscosity:
5W40
Capacity [l]:
4.5
OEM spec:
MB 229.1
API:
CF
Product line:
CLASSIC
Intended use:
Passenger cars
Bar code:
5901001773090, IC-BBD734, PU-BBD734
Item code:
BBD734
Item index:
PLAT CLASS D SYNT 5W40
PCN:
27101981
Manufacturer:
ORLEN, Manufacturer: ORLEN OIL Sp. z o.o.
ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, POLAND,
[email protected]
Engine oil CLASSIC (4,5L) 5W40 ;API CF; MB 229.1

Cross references Engine Oil 5W40 4,5l CLASSIC

Cross references
Bestsellers

LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 5l Synthoil High Tech

5W40 5l

API CF SM
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
83.76
69.80 £ 129.90 £
(16.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 83.76 £

ORLEN
Engine Oil 5W40 4,5l CLASSIC

5W40 4.5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.17
25.14 £ 55.80 £
(6.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.17 £

VALVOLINE
Engine Oil 5W40 4l MAXLIFE

5W40 4l

API CF SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.03
30.86 £ 56.46 £
(9.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 37.03 £

OE numbers

G 052 167 M2 VW
G 052 545 M2 VW
G052545M4 VW
G052545M6 VW

Other codes

PLAT CLASS D SYNT 5W40 ARTNR_Z_TCD
LIM1341 5W40 5L IC KROSY
SELENIA WR 5W40 2L IC KROSY
SYNER-G 5W40 5L IC KROSY
X-FLOW G 5W40 SYNT. 5L IC KROSY
QFO875B60 NR_KAT
MB 229.1 OEM SPECYFIKACJA
QFO875B60 ORLEN
You may also need
You may also need: Please wait...
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Engine Oil 5W40 4,5l CLASSIC
Product opinion:Engine Oil 5W40 4,5l CLASSIC
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.