Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

ACEA

Product line

Intended use

Base technology

Offer

Engine Oils

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

FUCHS OIL
Engine Oil 10W40 5l AGRIFARM

10W40 5l

API CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
71.64
59.70 £
(14.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l HERCULES

15W40 5l

API SL CF CG-4 CH-4 CF-4 CI-4
ACEA A3 B4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
36.28
30.23 £
(7.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA

10W40 5l

API CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
74.32
61.93 £
(14.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax synthetic

75W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.98
19.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l RUBIA TIR

15W40 5l

API CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.06
52.55 £
(12.61 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Engine Oil 10W40 5l RUBIA TIR

10W40 5l

API CF
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
53.29
44.41 £ 70.92 £
(10.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 53.29 £

TOTALENERGIES
Engine Oil 5W30 5l RUBIA TIR

5W30 5l

ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
56.88
47.40 £ 82.84 £
(11.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 56.88 £

REVLINE
Engine Oil 5W30 5l REVFARM

5W30 5l

API SL CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
8 pcs.
38.16
31.80 £ 52.06 £
(7.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.16 £

ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR

10W40 5l

API SN CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
4 pcs.
63.18
52.65 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 5W30 5l HERCULES

5W30 5l

API SL CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
3 pcs.
53.08
44.23 £
(10.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £