Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Viscosity
OEM spec
Product line
Base technology
Offer
Oils engine 10W40
CHEMPIOIL
Engine Oil 10W40 5l semi-synthetic
API CF SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology Semi-synthetic
38.92
32.43 £
(7.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 10W40 4l semi-synthetic
API CF SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology Semi-synthetic
30.90
25.75 £
(7.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 10W40 4x5l Semi-synthetic
API CF SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology Semi-synthetic
154.38
128.65 £
(7.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
11.32
9.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
53.22
44.35 £
(10.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
13.48
11.23 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
42.58
35.48 £
(10.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
60.64
50.53 £
(12.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
51.76
43.13 £
(12.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
46.40
38.67 £ 58.02 £
(9.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
46.40 £
29.78
24.82 £ 45.58 £
(7.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.78 £
56.92
47.43 £
(11.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
7.31
6.09 £ 13.36 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.31 £
44.22
36.85 £ 58.50 £
(8.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
44.22 £
10.66
8.88 £ 13.66 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.66 £
50.94
42.45 £
(12.74 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
13.66
11.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
35.54
29.62 £ 52.30 £
(8.89 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
35.54 £
38.72
32.27 £ 63.82 £
(7.74 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
38.72 £
Bestsellers
8.27
6.89 £ 13.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
8.27 £
MOTUL
Engine Oil TEKMA 10W40
API SN CK-4
ACEA E11 E7 E8
Intended use Truck Agro Buses
63.54
52.95 £
(12.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
9.95
8.29 £ 13.12 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.95 £
89.68
74.73 £
(17.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
11.04
9.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
20.46
17.05 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
42.64
35.53 £
(10.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Engine Oil 10W40 5l RUBIA OPTIMA
API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
45.43
37.86 £ 66.82 £
(9.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
45.43 £
13.36
11.13 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR
API SN CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
63.18
52.65 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
73.36
61.13 £
(18.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£