Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Viscosity
OEM spec
Base technology
Offer
Oils engine 10W40
MOBIL
Engine Oil 10W40 4l DELVAC synthetic
API CF CH-4 CI-4
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
41.95
34.96 £ 52.44 £
(10.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
41.95 £
REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES
API SL CG-4 CH-4 CI-4
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
41.22
34.35 £
(8.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
70.54
58.78 £
(14.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA
API CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
74.32
61.93 £
(14.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
VALVOLINE
Engine Oil 10W40 5l ALL FLEET
API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
40.33
33.61 £ 62.92 £
(8.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
40.33 £
REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES
API CH-4 CI-4 CJ-4
ACEA E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
46.72
38.93 £
(9.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Engine Oil 10W40 5l RUBIA OPTIMA
API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
45.43
37.86 £ 66.82 £
(9.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
45.43 £
ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR
API SN CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
63.18
52.65 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£