Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Viscosity
Capacity [l]
OEM spec
Product line
Base technology
Oils engine 10W40
79.56
66.30 £
(15.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR EXTREME
API SL CF CG-4 CH-4 CF-4
ACEA A3 B4 B3 E4 E7 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
35.77
29.81 £ 58.36 £
(7.15 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
35.77 £
63.22
52.68 £ 88.38 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
63.22 £
ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR
API SN CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
63.18
52.65 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil 10W40 5l VECTON
API CJ-4
ACEA E11 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
66.60
55.50 £
(13.32 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Marine
OE YAMAHA
4 stroke engine oil 10W40 5l semi-synthetic
API SJ
Intended use Marine
Base technology Semi-synthetic
80.46
67.05 £
(20.12 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
2 of 2