Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Viscosity
Capacity [l]
OEM spec
Offer
Oils engine 15W40 ORLEN
28.67
23.89 £ 40.92 £
(5.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
28.67 £
35.20
29.33 £
(7.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
37.50
31.25 £
(7.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR
API SL CG-4 CH-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
29.59
24.66 £ 43.48 £
(5.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.59 £
28.57
23.81 £ 42.30 £
(5.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
28.57 £
43.12
35.93 £
(8.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
38.28
31.90 £
(7.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
43.62
36.35 £
(8.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
33.90
28.25 £
(6.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR
API SL CG-4 CH-4 SJ CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
26.09
21.74 £ 43.42 £
(5.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.09 £
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l AGRO
API SN CK-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
61.54
51.28 £
(12.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£