Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

ACEA

Product line

Intended use

Offer

Oils engine 15W40 ORLEN

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l TURDUS

15W40 5l

API CI-4
ACEA E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.67
23.89 £ 40.92 £
(5.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.67 £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l SUPEROL

15W40 5l

API SC CB
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.50
31.25 £
(7.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l ULTOR

15W40 1l

API CG-4 SJ
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.24
7.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR

15W40 5l

API SL CG-4 CH-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
29.59
24.66 £ 43.48 £
(5.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 29.59 £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l SUPEROL

15W40 1l

API CD
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.58
7.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l SUPEROL

15W40 1l

API SC CB
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.00
7.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR

15W40 5l

API CG-4 SJ
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.57
23.81 £ 42.30 £
(5.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.57 £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l Diesel 2 HPDO

15W40 5l

API CG-4
ACEA E3 E2
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
43.12
35.93 £
(8.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l

15W40 1l

API CC SF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.38
6.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l SUPEROL

15W40 5l

API CC
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
9 pcs.
38.28
31.90 £
(7.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l SUPEROL

15W40 1l

API CC
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
7 pcs.
9.46
7.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l

15W40 5l

API CC SF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
4 pcs.
35.20
29.33 £
(7.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l AGRO

15W40 5l

API SN CK-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
2 pcs.
61.54
51.28 £
(12.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR

15W40 5l

API SL CG-4 CH-4 SJ CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
2 pcs.
26.09
21.74 £ 43.42 £
(5.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 26.09 £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR

15W40 5l

API CF CG-4 SJ CF-4
ACEA E2
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
1 pcs.
43.62
36.35 £
(8.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £