Parts & Accessories Catalogue
CASTROL
Grease 0,4l LMX
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
OEM spec MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Product line LMX
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
23.94
19.95 £
(59.85 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Automatic transmission oil 1l TRANSMAX DUAL
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
17.33
14.44 £ 22.62 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.33 £
CASTROL
Bearing grease 100 18l SPHEEROL
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
442.08
368.40 £
(24.56 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
113.26
94.38 £
(22.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
84.60
70.50 £
(16.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil VECTON LD 5W30FA4/F01 5L
API FA-4
ACEA F01
Intended use Truck Agro Buses Industry
91.50
76.25 £
(18.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil VECTON MULTICV1 15W40 5L
API CG-4 CH-4 CD CC CF-4 CI-4 CE
ACEA E7 E3 E5 E2
Intended use Truck Agro Buses
56.98
47.48 £
(11.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Bearing grease LMX
Name Bearing grease
OEM spec MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Product line LMX
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
614.68
512.23 £ 1 132.90 £
(24.59 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
623.70 £
CASTROL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TRANSMAX UNIVERSAL
API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
27.04
22.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Bearing grease 0,4l SPHEEROL
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
15.88
13.23 £
(39.70 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
80.34
66.95 £
(16.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX DUAL
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
104.58
87.15 £
(20.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Bearing grease 0,4l SPHEEROL
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
13.18
10.98 £
(32.95 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Manual Transmission Oil 80W90 1l TRANSMAX MANUAL
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
12.36
10.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TRANSMAX AXLE
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
28.60
23.83 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Automatic transmission oil 1l TRANSMAX ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
20.32
16.93 £ 24.54 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.32 £
CASTROL
Bearing grease SPHEEROL 18kg
Name Bearing grease
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
385.00
320.83 £
(21.39 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Manual Transmission Oil 85W90 1l TRANSMAX AXLE
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
15.12
12.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Automatic transmission oil 1l TRANSMAX ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
9.52
7.93 £ 14.40 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.52 £
CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
66.54
55.45 £
(13.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Manual Transmission Oil 80W 1l TRANSMAX MANUAL
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
13.74
11.45 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Manual Transmission Oil 75W140 1l TRANSMAX AXLE
API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
28.50
23.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£