Availability


Price



Manufacturer

Fitting position

8282
8845
8175
2499

Size

Drivetrain system

A~6500000

SACHS
Clutch Kit 3000 951 952

With pulley No
Outer diameter [mm] 240
Number of teeth [pcs] 26
Hub profile 32,5x35-26N
Add to cart
(0)
>9 pcs.
187.21
156.01 £ 359.26 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 187.21 £

LUK
Clutch Kit 600 0308 00

With pulley Yes
Outer diameter [mm] 240
Number of teeth [pcs] 20
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
You save:  
33.70 £
501.78
418.15 £ 1 151.82 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 535.48 £

HANS PRIES
Selector-/Shift Rod HP206 327

Gearbox type Manual
Add to cart
(0)
>9 pcs.
3.98
3.32 £ 4.32 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 3.98 £

AKUSAN
Gear shifter cable 4512-05-0037P

Length [mm] 2845
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
102.92
85.77 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

MPBS
Polyurethane rear beam bushing (1 pcs) Rear 4500753-00/80SHA

Fitting place rear axle
Fitting side Right Left
Inner diameter [mm] 13
Outer diameter [mm] 70
Height [mm] 89.5
Quantity per set [pcs] 1
Hardness 80 Sha
Fitting position Rear
Length [mm] 89
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
61.86
51.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 5W40 LIQUI MOLY Street race 4l 4T synthetic

5W40 4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
103.90
86.58 £
(25.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Automatic transmission oil 5l ELFMATIC

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
76.60
63.83 £
(15.32 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 5l 8100

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
121.92
101.60 £ 134.22 £
(24.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 121.92 £

RAVENOL
Automatic transmission oil 1l

1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
34.44
28.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Automatic transmission oil 10l

10l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
507.18
422.65 £
(50.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Automatic transmission oil 10l T-IV

10l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
200.26
166.88 £
(20.03 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

BORG WARNER
Friction Plate Set, multi-plate clutch (automatic transm.) BW203535

Assortment name Friction disc set
Add to cart
(0)
>9 pcs.
121.92
101.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

BORG WARNER
Friction Plate Set, multi-plate clutch (automatic transm.) BW203538

Assortment name Friction disc set
Add to cart
(0)
>9 pcs.
126.42
105.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

BORG WARNER
Friction Plate Set, multi-plate clutch (automatic transm.) BW35444

Assortment name Friction disc set
Add to cart
(0)
>9 pcs.
102.52
85.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE VW
Automatic transmission, bolt 01X 301 127C

Assortment name Bolt
Add to cart
(0)
>9 pcs.
4.32
3.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
>9 pcs.
11.40
9.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
AGRO

CARRARO
Repair Kit, differential 125161-CR

Offer Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.14
5.95 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
AGRO

CARRARO
Sleeve 642990-CR

Offer Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
80.14
66.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

JT
Chain 520 HDR strengthened, number of links 106 black, connection type pin

Number of links [pcs] 106
Sealing type Non-o-ring
Chain type 520
Colour Black
Name Chain
Add to cart
(0)
>9 pcs.
26.26
21.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

JT
Chain 520 X1R3 strengthened, number of links 114 nickel, connection type pin; rivet point

Number of links [pcs] 114
Sealing type X-RING
Chain type 520
Colour Nickel
Name Chain
Add to cart
(0)
>9 pcs.
58.24
48.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

JT
Chain 525 X1R3 strengthened, number of links 112 black, connection type rivet point

Number of links [pcs] 112
Sealing type X-RING
Chain type 525
Colour Black
Name Chain
Add to cart
(0)
>9 pcs.
64.02
53.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ZF
Circlip 0630513139ZF

Add to cart
(0)
>9 pcs.
3.04
2.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

FEBI
Screw, pressure plate FE08213

Thread size [mm] M7
Thread pitch [mm] 1
Length [mm] 19
Add to cart
(0)
>9 pcs.
3.37
2.81 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SACHS
Bolt Kit, clutch 1874 000 060

Thread size [mm] M9
Thread pitch [mm] 1
Length [mm] 23
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.70
8.08 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

ATHENA
Clutch cover gasket ATHENA fits SUZUKI 600, 750

Name Clutch cover gasket
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.77
9.81 £ 12.76 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 11.77 £
Motorcycle

4 RIDE
Clutch friction discs fits SUZUKI 1500 C90, 1250 (Bandit), 1250A (Bandit ABS), 1250S (Bandit), 1250SA (Bandit ABS), 1500 (Intruder)

Name Clutch friction discs
Number of discs [pcs] 8
Max outer diameter [mm] 161
Outer diameter [mm] 151
Inner diameter [mm] 129
Thickness [mm] 3.8
No of discs 2 [pcs] 1
Max outer diameter 2 [mm] 161
Outer diameter 2 [mm] 151
Inner diameter 2 [mm] 135.5
Thickness 2 [mm] 3.8
Add to cart
(0)
>9 pcs.
58.66
48.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LUK
Clutch Kit 620 3178 00

With pulley No
Outer diameter [mm] 200
Number of teeth [pcs] 18
Add to cart
(0)
>9 pcs.
93.83
78.19 £ 173.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 93.83 £

NEXUS
Clutch Kit F1A019NX

With pulley No
Outer diameter [mm] 228
Number of teeth [pcs] 23
Conditions of return Return only of a complete set with all the accessories
Refurbished No
Status New
Add to cart
(0)
>9 pcs.
56.71
47.26 £ 87.65 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 56.71 £

VALEO
Clutch Kit VAL826033

With pulley No
Outer diameter [mm] 230
Number of teeth [pcs] 18
Hub profile 21,8x18,2
Throw power [N] 4700
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
106.30
88.58 £ 163.02 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 106.30 £

VALEO
Clutch Kit VAL826362

With pulley No
Outer diameter [mm] 200
Number of teeth [pcs] 28
Hub profile 22,1x20,3
Throw power [N] 4200
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
104.87
87.39 £ 166.44 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 104.87 £
previous 177 of 1587 next