Filters


Availability


Price



Size

Offer

Engine lubrication Truck

A~6213000

ENGITECH
Oil Hose ENT491044

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
40.15
33.46 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Oil pump gasket EL262620

Inner diameter [mm] 41.9 37.5
Thickness [mm] 5
Material FPM
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.84
5.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE IVECO
Oil sump 5801556927

Offer Truck
Quality OEM Original parts OEM
Add to cart
(0)
>9 pcs.
61.18
50.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Oil sump gasket set EL290910

Material Paper
Fitting position Top
Offer Truck
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.15
5.96 £ 9.48 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 7.15 £

VADEN
Oil Hose 0107 183

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.84
14.87 £ 24.16 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 17.84 £

SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA

10W40 5l

API CI-4
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
74.58
62.15 £
(14.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ENGITECH
Oil sump ENT040007S

Offer Truck
Quality Z Cross reference
Add to cart
(0)
>9 pcs.
176.34
146.95 £ 236.09 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 176.34 £

DT SPARE PARTS
Seal Ring, oil drain plug 9.01007

Inner diameter [mm] 18
Outer diameter [mm] 22
Thickness [mm] 1.5
Material Copper
Offer Truck
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
0.30
0.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Oil sump gasket EL175024

Material Paper
Offer Truck
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.26
21.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 20W50 1l Lubro

20W50 1l

API CC SF
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.76
7.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE CUMMINS
Sensor, oil pressure 567780300

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
22.97
19.14 £ 25.36 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 22.97 £

COJALI
Sensor, oil pressure 2262032COJ

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.91
20.76 £ 33.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 24.91 £

MOTUL
Engine Oil TEKMA 10W40

10W40 5l

API SN CK-4
ACEA E11 E7 E8
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.54
52.95 £
(12.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Oil sump gasket EL074950

Material Rubber
Offer Truck
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.62
8.02 £ 13.86 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.62 £

OE MAN
Oil Jet, timing chain 51.01601.0015MAN

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.18
20.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AKUSAN
Sensor, oil pressure CUM-SE-011

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.35
5.29 £ 8.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 6.35 £

ENGITECH
Oil sump ENT040003S

Length [mm] 1087
Width [mm] 375
Height [mm] 291
Offer Truck
Quality Z Cross reference
Add to cart
(0)
>9 pcs.
301.51
251.26 £ 393.52 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 301.51 £

REINZ
Oil sump gasket 71-11517-00

Material Rubber Metal
Fitting position Top
Offer Truck
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
116.04
96.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Oil sump gasket EL125810

Material Rubber
Offer Truck
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.38
11.15 £ 20.40 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 13.38 £

LEMA
Oil sump gasket LE25057.00

Material Rubber
Offer Truck
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.68
7.23 £ 11.74 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 8.68 £

ORLEN
Engine Oil 20W50 5l Lubro

20W50 5l

API CC SF
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
36.78
30.65 £
(7.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VADEN
Oil Jet, piston underside cooling 0104 034

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.58
14.65 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l TRACTAGRI

15W40 5l

API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.10
52.58 £
(12.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE IVECO
Oil Pressure Switch 98445111

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.88
6.57 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ENGITECH
Oil sump ENT040014

Offer Truck
Quality Z Cross reference
Add to cart
(0)
>9 pcs.
213.00
177.50 £ 258.12 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 213.00 £

REINZ
Oil sump gasket 71-39191-00

Material Rubber
Offer Truck
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
40.56
33.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE IVECO
Bolt, oil sump 4847102

Offer Truck
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
2.02
1.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

DT SPARE PARTS
Oil filler cap 4.61727

Material Plastic
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
2.38
1.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AKUSAN
Sensor, oil pressure MAN-SE-045

Thread size [mm] M18
Thread pitch [mm] 1.5
Wrench size [mm] 24
Number of pins [pcs] 1
Colour Black
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
3.23
2.69 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE MAN
Oil Pressure Switch 51.27421.0339MAN

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
246.12
205.10 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 5 of 31 next