Availability


Price



Manufacturer

Size

Engine lubrication

A~6213000

AGRO

OE DEUTZ
Gasket, cylinder liner 04178989-DEUTZ

Offer Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.79
8.99 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AJUSA
Oil sump gasket AJU14070800

Length [mm] 435
Width [mm] 230
Thickness [mm] 14
Material NBR
Quality P Cross reference with original quality.
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.70
9.75 £ 16.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 11.70 £

ELRING
Oil sump gasket EL071330

Material Rubber
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.84
9.03 £ 16.86 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.84 £

ELRING
Oil sump gasket EL359220

Material Rubber Metal
Fitting position Bottom
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.82
11.52 £ 23.16 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 13.82 £

ELRING
Oil sump gasket EL690531

Material Rubber Metal
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.00
13.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Oil sump gasket EL756785

Material Paper
Offer Truck
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
1.36
1.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
AGRO

ENGITECH
Oil sump gasket ENT020078

Offer Agro
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.66
9.72 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LEMA
Oil sump gasket LE25118.20

Material Rubber
Offer Truck
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.49
25.41 £ 43.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.49 £

REINZ
Oil sump gasket 71-11225-00

Offer Truck
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
77.92
64.93 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REINZ
Oil sump gasket 71-34213-00

Material Metal
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.60
16.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CORTECO
Shaft Seal, differential CO01033971B

Inner diameter [mm] 85
Outer diameter [mm] 110
Thickness [mm] 12
Thickness 2 [mm] 17
Fitting position Front
Material FPM
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
32.44
27.03 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LEMA
Injector O-ring LE124180

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
1.08
0.90 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

GATES
Control Valve, camshaft adjustment GATVVS163

Operation mode Electro-hydraulic
Valve type zawór sterujący
Add to cart
(0)
>9 pcs.
90.18
75.15 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE OPEL
Oil Pressure Valve 55273167

Add to cart
(0)
>9 pcs.
98.06
81.72 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AUTLOG
Air Pressure Sensor, altitude adaption ATAS4503

Number of pins [pcs] 4
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.86
9.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W50 LIQUI MOLY Street race 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic

10W50 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
123.16
102.63 £
(30.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic

5W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

VALVOLINE
4T engine oil VALVOLINE DURABLEND 1l 4T, API SL JASO MA; JASO MA-2 Semi-synthetic

1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.08
14.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VAICO
Oil Hose V42-0563

Fitting position Front
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.70
12.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
AGRO

FPT
Engine block gasket 42541849-FPT

Offer Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
2.78
2.32 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AUTLOG
Sensor, engine oil level ATAS5742

Add to cart
(0)
>9 pcs.
29.10
24.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

DT SPARE PARTS
Sensor, engine oil level 4.70128

Length [mm] 228
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
44.15
36.79 £ 51.84 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 44.15 £

ELF
Engine Oil 5W30 5l EVOLUTION

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
90.90
75.75 £
(18.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Engine Oil 0W20 1l TITAN

0W20 1l

ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.84
20.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Engine Oil 10W40 1l

10W40 1l

ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.57
12.14 £ 22.06 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 14.57 £

LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 1l TopTec 4500

5W30 1l

ACEA C1
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.49
16.24 £ 26.40 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 19.49 £

MOTUL
Engine Oil 0W20 5l SPECIFIC

0W20 5l

ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.69
58.91 £ 118.60 £
(14.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 64.42 £

REVLINE
Engine Oil 5W30 4l ULTRA FORCE

5W30 4l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
36.65
30.54 £ 57.58 £
(9.16 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 36.65 £

TOTALENERGIES
Engine Oil 0W20 1l Quartz

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.44
17.03 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

BPART
Brake Hose 033.00-520

Material flexible
Length [mm] 520
Thread size [mm] M18
Thread pitch [mm] 1.5
Selling unit 1 pc.
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.28
17.73 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 65 of 182 next