Size
Name
OEM spec
Product line
Intended use
Engine Oil
A~6010016~3224
33.28
27.73 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
42.00
35.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil 40 5l OLDTIMER
API SB
Intended use Passenger cars
135.22
112.68 £
(27.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
16.61
13.84 £ 22.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
16.61 £
20.99
17.49 £ 28.24 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.99 £
24.88
20.73 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W60 LIQUI MOLY Street race 1l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
28.04
23.37 £ 32.92 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
28.04 £
Motorcycle
MOTUL
Engine Oil 0W30 4l 300V Racing/Road synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
99.24
82.70 £ 155.28 £
(24.81 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
99.24 £
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
Performance
181.38
151.15 £
(45.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
110.10
91.75 £
(22.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 5l
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
52.90
44.08 £
(10.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
16.08
13.40 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Engine Oil TITAN SYN MC 10W40 20L
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
266.92
222.43 £
(13.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil TopTec 6320 5W30
API SP
ACEA C3
Intended use Passenger cars
29.04
24.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
73.08
60.90 £
(18.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
62.04
51.70 £
(15.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
165.84
138.20 £
(33.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
91.12
75.93 £
(22.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
23.16
19.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
94.75
78.96 £ 141.94 £
(18.95 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
94.75 £
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE V-Twin 4l 4T bio-degradable packaging; recommended for cruisers with large V-twin engines, API CH-4; SJ JASO MA-2 Mineral
API CH-4 SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
61.08
50.90 £
(15.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
Performance
45.72
38.10 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Engine Oil 5W30 5l TITAN
ACEA C3 C4
Intended use Passenger cars
105.04
87.53 £
(21.01 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 10W40 4,5l CLASSIC
API CF
Intended use Passenger cars
41.28
34.40 £
(9.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
88.02
73.35 £
(22.01 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil 50 5l OLDTIMER
API SA
Intended use Passenger cars
139.12
115.93 £
(27.82 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
24.58
20.48 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 15W50 MOTUL NGEN 7 4l 4T, API SP JASO MA-2 synthetic
API SP
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
66.90
55.75 £ 126.60 £
(16.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
66.90 £
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 1l 4T ester, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
25.62
21.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
35 of 38
next