Filters


Availability


Price



Manufacturer

Size

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

Intended use

Application type

Base technology

Offer

Oil, continuously variable transmission (CVT) - Transmission oils

A~5010179~8562
  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
113.26
94.38 £
(22.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 1l TRANSMAX ATF

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.32
16.93 £ 24.54 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 20.32 £

CASTROL
Automatic transmission oil 1l TRANSMAX ATF

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.52
7.93 £ 14.40 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.52 £

FEBI
Automatic transmission oil 1l ATF

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.11
10.09 £ 25.14 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.11 £

FEBI
Automatic transmission oil 1l ATF

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.88
23.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
55.81
46.51 £ 127.18 £
(11.16 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 55.81 £

LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 1l TopTec 1200

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
26.82
22.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 5l TopTec 1800

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
78.86
65.72 £ 115.90 £
(15.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 78.86 £

LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 5l TopTec 1800

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
100.90
84.08 £
(20.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Automatic transmission oil 1l ATF

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.28
10.23 £ 18.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.28 £
Bestsellers

MOBIL
Automatic transmission oil 1l ATF

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.61
8.01 £ 16.72 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.61 £

ORLEN
Automatic transmission oil 5l HIPOL

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.10
23.42 £ 52.18 £
(5.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.10 £

ORLEN
Automatic transmission oil 1l HIPOL

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.10
5.08 £ 10.96 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 6.10 £

RAVENOL
Automatic transmission oil 4l CVT

4l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
119.26
99.38 £
(29.81 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Automatic transmission oil 1l CVTF NS3/J4

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
42.22
35.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 75W140 1l TRANSMAX AXLE

75W140 1l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.50
23.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 85W90 1l TRANSMAX AXLE

85W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.12
12.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TRANSMAX AXLE

75W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.60
23.83 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 80W90 1l TRANSMAX MANUAL

80W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.36
10.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TRANSMAX UNIVERSAL

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.04
22.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 80W 1l TRANSMAX MANUAL

80W 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.74
11.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Manual Transmission Oil 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.06
12.55 £ 26.62 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 15.06 £
Bestsellers

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax semi-synthetic

75W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.46
17.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 80W90 1l Spirax

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.34
12.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax synthetic

75W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.98
19.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Power steering oil 5l TopTec 1200

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
120.36
100.30 £
(24.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
66.54
55.45 £
(13.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 1l TopTec 1800

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.54
21.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Automatic transmission oil 1l CVT

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.27
11.06 £ 32.08 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 13.27 £

TOTALENERGIES
Power steering oil 1l FLUIDMATIC

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.32
14.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
1 of 2 next