Oils - Oils/Greases/Motorization chemistry
A~5010177
REVLINE
Engine Oil 10W40 3x4l ULTRA FORCE
API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
62.02
51.68 £ 88.72 £
(5.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
62.02 £
21.12
17.60 £ 28.26 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
21.12 £
TOTALENERGIES
Engine Oil QUARTZ XTRA 0W20
API SP ILSAC GF-6A
ACEA C5
Intended use Passenger cars
24.48
20.40 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
21.76
18.13 £ 38.86 £
(4.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
21.76 £
RAVENOL
Special glue 20l
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
584.44
487.03 £
(29.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Agro oil 10W30 5l AGRO
API GL-4
Intended use Truck Agro Buses Industry
48.54
40.45 £
(9.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
2T engine oil MOTUL Snowpower 4l 2T, API TC JASO FD synthetic
API TC
Base technology synthetic
79.66
66.38 £
(19.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 20W50 LIQUI MOLY Street 4l 4T, API SL JASO MA-2 Mineral
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
86.58
72.15 £
(21.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W60 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W50 SILKOLENE PRO 4 PLUS 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA; JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
95.74
79.78 £
(23.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
95.74
79.78 £
(23.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Oil, dual-clutch transmission 5l 8100
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
126.90
105.75 £
(25.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
357.88
298.23 £
(35.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
Performance
181.50
151.25 £
(45.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
26.94
22.45 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
125.52
104.60 £
(25.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
94.92
79.10 £
(18.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
79.56
66.30 £
(15.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOPAR
Engine Oil 10W30 0,946l MaxPro
Intended use Passenger cars
17.32
14.43 £
(18.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
20.16
16.80 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
40.66
33.88 £
(8.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Transmission oil 80W90 SILKOLENE BOA 1l for heavily loaded transmissions and cardan shafts, API GL-4; GL-5 Mineral
API GL-5 GL-4
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
19.74
16.45 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
36.90
30.75 £
(7.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
REVLINE MOTO
2T engine oil REVLINE ULTRA MOTO 1l 2T, API TC JASO FD
API TC
Intended use Motorcycles Quad
7.72
6.43 £ 10.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.72 £
Motorcycle
SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE PRO 2 1l 2T ester FIA-CIK synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
33.16
27.63 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
23.74
19.78 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOPAR
Automatic transmission oil 0,946l synthetic
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
37.08
30.90 £
(39.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 10l ATF Dexron VI
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
286.96
239.13 £
(28.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 10l MB 9-serie
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
294.06
245.05 £
(29.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
Performance
213.84
178.20 £
(42.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
49 of 60
next