Oils - Oils/Greases/Motorization chemistry
A~5010177
FUCHS OIL
Engine Oil 0W20 5l TITAN
Intended use Passenger cars
99.30
82.75 £
(19.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 5W40 1l CLASSIC
API CF
Intended use Passenger cars
14.10
11.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil 0W20 5l Cleansynto
API ILSAC GF-7A SQ RC
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
153.34
127.78 £
(30.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
32.82
27.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
29.50
24.58 £
(5.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
32.66
27.22 £ 46.54 £
(6.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
32.66 £
REVLINE
Engine Oil 5W30 5l ULTRA FORCE
ACEA C4
Intended use Passenger cars
125.42
104.52 £ 190.92 £
(8.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
125.42 £
87.43
72.86 £ 129.60 £
(17.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
87.43 £
23.41
19.51 £ 33.18 £
(4.68 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
23.41 £
ORLEN
Manual Transmission Oil 80W90 5l HIPOL
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
24.08
20.07 £ 43.98 £
(4.82 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
24.08 £
RAVENOL
Manual Transmission Oil 4l TSG
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
105.06
87.55 £
(26.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
92.98
77.48 £
(23.25 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
246.24
205.20 £
(61.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
23.65
19.71 £ 39.40 £
(4.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
23.65 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W60 LIQUI MOLY Street race 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
116.02
96.68 £
(29.01 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W30 LIQUI MOLY Street 4l 4T, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
86.58
72.15 £
(21.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 10l Type Z1
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
281.44
234.53 £
(28.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 4l
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
104.94
87.45 £
(26.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
28.26
23.55 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Automatic transmission oil 1l Spirax synthetic
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
32.82
27.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
17.82
14.85 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
13.60
11.33 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
38.28
31.90 £
(7.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR EXTREME
API SL CF CG-4 CH-4 CF-4
ACEA A3 B4 B3 E4 E7 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
35.77
29.81 £ 58.36 £
(7.15 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
35.77 £
134.70
112.25 £
(33.68 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
31.48
26.23 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Manual Transmission Oil 1l MOBILUBE
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
9.32
7.77 £ 16.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.32 £
Motorcycle
CASTROL
Shock absorber oil CASTROL Fork Oil 0,5l
Intended use Motorcycles
8.86
7.38 £
(17.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE SCOOT SPORT 2 1l 2T enriched with esters, API TC JASO FC; JASO FD Semi-synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
17.44
14.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Optimal 1l 4T, API SN JASO MA-2 Mineral
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
21.22
17.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
51 of 59
next