Oils - Oils/Greases/Motorization chemistry
A~5010177
RAVENOL
Oil, dual-clutch transmission 4l DCT GT-R
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
472.86
394.05 £
(118.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
114.46
95.38 £
(28.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Automatic transmission oil 1l Spirax synthetic
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
25.48
21.23 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil 5W30 4x5l EDGE
API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
440.44
367.03 £
(22.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil EDGE 0W40 LL 1L
ACEA C3
Intended use Passenger cars
31.56
26.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ELF
Engine Oil 0W20 5l EVOLUTION
API SN ILSAC GF-5
ACEA C5
Intended use Passenger cars
100.68
83.90 £
(20.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
16.45
13.71 £ 25.84 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
16.45 £
319.54
266.28 £
(15.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
71.99
59.99 £ 113.82 £
(14.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
71.99 £
38.09
31.74 £ 66.04 £
(7.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
38.09 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W30 1l Special TEC F
API SN
ACEA C2
Intended use Passenger cars
28.56
23.80 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
18.22
15.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l AGRO
API SN CK-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
61.54
51.28 £
(12.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
9.83
8.19 £ 20.56 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.83 £
7.84
6.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR
API SL CG-4 CH-4 SJ CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
26.09
21.74 £ 43.42 £
(5.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.09 £
14.93
12.44 £ 35.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.93 £
36.88
30.73 £ 62.98 £
(7.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
36.88 £
MOPAR
Manual Transmission Oil 75W85 0,946l
API GL-5
Intended use Passenger cars
180.60
150.50 £
(190.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOPAR
Manual Transmission Oil 0,946l
Intended use Passenger cars
56.28
46.90 £
(59.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOPAR
Transfer Case Oil 75W85 0,946l
API GL-5
Intended use Passenger cars
154.62
128.85 £
(163.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOPAR
Manual Transmission Oil 75W90 0,946l
API GL-5 MT-1 GL-4
86.58
72.15 £
(91.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
TOTALENERGIES
Power steering oil 1l FLUIDE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
15.04
12.53 £ 22.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.04 £
Motorcycle
SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE COMP 2 1l 2T enriched with esters, API TC JASO FD Semi-synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
20.02
16.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
VALVOLINE
2T engine oil VALVOLINE DURABLEND 1l 2T JASO FD Semi-synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
12.89
10.74 £ 18.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
12.89 £
Motorcycle
VALVOLINE
2T engine oil VALVOLINE SYNPOWER 1l 2T, API TC JASO FD synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
16.42
13.68 £ 18.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
16.42 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Optimal 4l 4T, API SN JASO MA-2 Mineral
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
73.60
61.33 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Marine
OE YAMAHA
4 stroke engine oil 10W40 5l semi-synthetic
API SJ
Intended use Marine
Base technology Semi-synthetic
80.46
67.05 £
(20.12 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SHELL
4T engine oil 15W50 SHELL ADVANCE ULTRA 1l 4T, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
13.87
11.56 £ 21.24 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
13.87 £
previous
57 of 59
next