REVLINE Automatic transmission oil 5l ATF

Index: REV. AUT. ATF DCT/DSG 5L
Rate this product first
>9 pcs.
Capacity (l):
5
91.78 £
(Price for 1L: 15.30 18.36 £)
request-default-article

Specification

Name:
ATF oil
Capacity [l]:
5
OEM spec:
VW TL 521 82
OEM spec:
BMW 8322 0440 214
OEM spec:
BMW 8322 2147 477
OEM spec:
BMW 8322 2148 579
OEM spec:
MITSUBISHI SSTF-1
OEM spec:
BMW 8322 2148 578
OEM spec:
VOLVO 1161838
OEM spec:
VOLVO 1161839
OEM spec:
PEUGEOT 9734S2
OEM spec:
CHRYSLER 68044345EA
OEM spec:
FORD M2C936 A
OEM spec:
BMW DCTF 1
OEM spec:
MB 236.21
OEM spec:
FORD 1490761
OEM spec:
FORD 1490763
OEM spec:
FORD M2C200 D2
OEM spec:
MITSUBISHI MZ320065
OEM spec:
VW TL 525 29
Product line:
ATF
Intended use:
Passenger cars
Bar code:
IC-FEF395, 5901797927417, PU-FEF395
Item code:
FEF395
Item index:
REV. AUT. ATF DCT/DSG
PCN:
27101987
Manufacturer:
REVLINE, Manufacturer: Flukar sp. z o.o.
ul. Uniwersytecka 13, 40-007 Katowice, POLAND,
[email protected]
ATF oil ATF (5L) ; BMW 8322 0440 214; BMW 8322 2147 477; BMW 8322 2148 578; BMW 8322 2148 579; BMW DCTF 1; CHRYSLER 68044345EA; FORD 1490761; FORD 1490763; FORD M2C200 D2; FORD M2C936 A; MB 236.21; MI

Cross references Automatic transmission oil 5l ATF

Cross references

FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
55.81
46.51 £ 127.18 £
(11.16 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 55.81 £

MOBIL
Oil, dual-clutch transmission 4l MOBIL DCTF synthetic

4l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
47.45
39.54 £ 84.40 £
(11.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 47.45 £

RAVENOL
Automatic transmission oil 4l DSG

4l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.59
52.99 £ 133.38 £
(15.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 63.59 £

RAVENOL
Automatic transmission oil 4l DSG

4l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
97.46
81.22 £ 168.54 £
(24.37 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 97.46 £

FEBI
Automatic transmission oil 4l

4l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
152.22
126.85 £
(38.06 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 5l 8100

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
121.92
101.60 £ 134.22 £
(24.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 121.92 £

ORLEN
Automatic transmission oil 4l ATF

4l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
34.70
28.92 £ 60.94 £
(8.68 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 34.70 £

LIQUI MOLY
Oil, dual-clutch transmission 5l 8100

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
126.90
105.75 £
(25.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 4l TRANSMAX DUAL

4l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
58.62
48.85 £ 72.40 £
(14.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 58.62 £

OE numbers

83 22 0 440 214 BMW
83 22 2 147 477 BMW
83 22 2 148 578 BMW
BMW 83 22 0 440 214 BMW
BMW 83 22 2 147 477 BMW
BMW 83 22 2 148 578 BMW
BMW 83222148579 BMW
BMW DCTF-1 BMW
68044345EA CHRYSLER
Chrysler 68044345 EA CHRYSLER
9.55550-MZ6 FIAT
FIAT 9.55550-MZ6 FIAT
FORD USA XT-11-QDC FORD
FORD WSD-M2C200-D2 FORD
FORD WSS-M2C936-A FORD
WSD-M2C200-D2 FORD
WSS-M2C936-A FORD
001 989 85 03 MERCEDES
A 001 989 85 03 MERCEDES
A 001 989 85 03 MERCEDES
MB 236.21 MERCEDES
MITSUBISHI MZ320065 MITSUBISHI
MZ320065 MITSUBISHI
9734.S2 PEUGEOT
Peugeot 9734.S2 PEUGEOT
0000 043 20 PORSCHE
1161838 VOLVO
1161839 VOLVO
G 052 182 A2 VW
G 052 529 A2 VW
G 055 529 A2 VW
VOLVO 1161838 VW
VOLVO 1161839 VW
VW G 052 182 VW
VW G 052 182 A2 VW
VW G 052 529 A2 VW
VW G 052183 VW
VW G052184 VW

Other codes

B00QHF2P64 AMAZON (ASIN)
B07CQYK4D8 AMAZON (ASIN)
REV. AUT. DCT/DSG 5L ARTNR_Z_OE
1212106 ARTNR_Z_TCD
AQDCT PLUS ARTNR_Z_TCD
AQDCTP ARTNR_Z_TCD
REV. AUT. ATF DCT/DSG ARTNR_Z_TCD
02E IC KROSY
0B5 IC KROSY
0BH IC KROSY
0BT IC KROSY
BOT 341 IC KROSY
C514.5 IC KROSY
DCS 6 IC KROSY
DCT/DSG IC KROSY
DCTF-1 IC KROSY
DL-501 IC KROSY
DQ-250 IC KROSY
DQ-500 IC KROSY
MPS6 IC KROSY
N?F002.F10 IC KROSY
REVLINE DCT/DSG IC KROSY
RDCTDSG5 NR_KAT
BMW 8322 0440 214 OEM SPECYFIKACJA
BMW 8322 2147 477 OEM SPECYFIKACJA
BMW 8322 2148 578 OEM SPECYFIKACJA
BMW 8322 2148 579 OEM SPECYFIKACJA
BMW DCTF 1 OEM SPECYFIKACJA
CHRYSLER 68044345EA OEM SPECYFIKACJA
FORD 1490761 OEM SPECYFIKACJA
FORD 1490763 OEM SPECYFIKACJA
FORD M2C200 D2 OEM SPECYFIKACJA
FORD M2C936 A OEM SPECYFIKACJA
MB 236.21 OEM SPECYFIKACJA
MITSUBISHI MZ320065 OEM SPECYFIKACJA
MITSUBISHI SSTF-1 OEM SPECYFIKACJA
PEUGEOT 9734S2 OEM SPECYFIKACJA
VOLVO 1161838 OEM SPECYFIKACJA
VOLVO 1161839 OEM SPECYFIKACJA
VW TL 521 82 OEM SPECYFIKACJA
VW TL 525 29 OEM SPECYFIKACJA
1212106 RAVENOL
1212106-004 RAVENOL
DCT/DSG GETRIEBE FLUID RAVENOL
RAVENOL DCT/DSG GETRIEBE FLUID RAVENOL
RDCTDSG5 REVLINE
You may also need
You may also need: Please wait...
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Automatic transmission oil 5l ATF
Product opinion:Automatic transmission oil 5l ATF
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.