ORLEN Automatic transmission oil 4l ATF

Index: GEAR DCT/DSG 4L
Rate this product first
8 pcs.
Capacity (l):
4
34.70 £
60.94 £
(Price for 1L: 7.23 8.68 £)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 34.70 £
request-default-article

Specification

Name:
ATF oil
Capacity [l]:
4
OEM spec:
VW TL 521 82
OEM spec:
FORD M2C963 A1
OEM spec:
BMW DRIVELOGIC 7-SPEED
OEM spec:
RENAULT EDC 6
OEM spec:
SUBARU K0421Y0700
OEM spec:
BUGATTI VEYRON VEHIDE
OEM spec:
FERRARI 7-SPEED GETRAG TE DCT-3
OEM spec:
FORD POWERSHIFT 6-SPEED GFT
OEM spec:
MITSUBISHI TC-SST GFT
OEM spec:
ZF 999 917 080 00
OEM spec:
RENAULT EDC 7
OEM spec:
CHRYSLER POWERSHIFT 6-SPEED
OEM spec:
VW G 052 182 A2
OEM spec:
VOLVO 1161838
OEM spec:
VOLVO 1161839
OEM spec:
PEUGEOT 9734S2
OEM spec:
CITROEN 9734S2
OEM spec:
CHRYSLER 68044345EA
OEM spec:
VW G 052 182 A6
OEM spec:
BMW DCTF 1
OEM spec:
BMW MTF LT-5
OEM spec:
MITSUBISHI MZ320065
Product line:
ATF
Intended use:
Passenger cars
Bar code:
IC-H0VOW5, 5901001792961
Item code:
H0VOW5
Item index:
GEAR DCT/DSG 4L
PCN:
27101987
Manufacturer:
ORLEN, Manufacturer: ORLEN OIL Sp. z o.o.
ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, POLAND,
[email protected]
ATF oil ATF (4L) ; BMW DCTF 1; BMW DRIVELOGIC 7-SPEED; BMW MTF LT-5; BUGATTI VEYRON VEHIDE; CHRYSLER 68044345EA; CHRYSLER POWERSHIFT 6-SPEED; CITROEN 9734S2; FERRARI 7-SPEED GETRAG TE DCT-3; FORD M2C9

Cross references Automatic transmission oil 4l ATF

Cross references

FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
55.81
46.51 £ 127.18 £
(11.16 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 55.81 £

MOBIL
Oil, dual-clutch transmission 4l MOBIL DCTF synthetic

4l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
47.45
39.54 £ 84.40 £
(11.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 47.45 £

RAVENOL
Automatic transmission oil 4l DSG

4l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.59
52.99 £ 133.38 £
(15.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 63.59 £

RAVENOL
Automatic transmission oil 4l DSG

4l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
97.46
81.22 £ 168.54 £
(24.37 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 97.46 £

FEBI
Automatic transmission oil 4l

4l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
152.22
126.85 £
(38.06 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 5l 8100

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
121.92
101.60 £ 134.22 £
(24.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 121.92 £

VALVOLINE
Automatic transmission oil 5l

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
127.56
106.30 £
(25.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Automatic transmission oil 5l ATF

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
91.78
76.48 £
(18.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Oil, dual-clutch transmission 5l 8100

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
126.90
105.75 £
(25.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 4l TRANSMAX DUAL

4l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
58.62
48.85 £ 72.40 £
(14.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 58.62 £

Other codes

AQDCT PLUS 1L IC KROSY
QFO928B40 NR_KAT
BMW DCTF 1 OEM SPECYFIKACJA
BMW DRIVELOGIC 7-SPEED OEM SPECYFIKACJA
BMW MTF LT-5 OEM SPECYFIKACJA
BUGATTI VEYRON VEHIDE OEM SPECYFIKACJA
CHRYSLER 68044345EA OEM SPECYFIKACJA
CHRYSLER POWERSHIFT 6-SPEED OEM SPECYFIKACJA
CITROEN 9734S2 OEM SPECYFIKACJA
FORD M2C963 A1 OEM SPECYFIKACJA
FORD POWERSHIFT 6-SPEED GFT OEM SPECYFIKACJA
MITSUBISHI MZ320065 OEM SPECYFIKACJA
MITSUBISHI TC-SST GFT OEM SPECYFIKACJA
PEUGEOT 9734S2 OEM SPECYFIKACJA
RENAULT EDC 6 OEM SPECYFIKACJA
RENAULT EDC 7 OEM SPECYFIKACJA
SUBARU K0421Y0700 OEM SPECYFIKACJA
VOLVO 1161838 OEM SPECYFIKACJA
VOLVO 1161839 OEM SPECYFIKACJA
VW G 052 182 A2 OEM SPECYFIKACJA
VW G 052 182 A6 OEM SPECYFIKACJA
VW TL 521 82 OEM SPECYFIKACJA
ZF 999 917 080 00 OEM SPECYFIKACJA
QFO928B40 ORLEN
You may also need
You may also need: Please wait...
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Automatic transmission oil 4l ATF
Product opinion:Automatic transmission oil 4l ATF
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.