CHEMPIOIL Engine Oil CH U. LRS 0W30 5L PL

Index: CH U. LRS 0W30 5L PL
Rate this product first
>9 pcs.
Capacity (l):
5
67.98 £
(Price for 1L: 11.33 13.60 £)
request-default-article

Specification

Name:
Engine oil
Viscosity:
0W30
Capacity [l]:
5
OEM spec:
VW TL 521 95
OEM spec:
BMW LL-04
OEM spec:
VW 504.00
OEM spec:
VW 507.00
OEM spec:
MB 229.51
OEM spec:
PORSCHE C30
API:
SN
ACEA:
C3
Intended use:
Passenger cars
Bar code:
IC-H17SRZ, 4770242273550
Item code:
H17SRZ
Item index:
CH U. LRS 0W30 5L PL
PCN:
27101981
Manufacturer:
CHEMPIOIL, Manufacturer:
UAB "SCT Lubricants",
Silutes pl. 119, 95112, Klaipeda, Litwa,
[email protected]
Engine oil (5L) 0W30 ;API SN; ACEA C3; BMW LL-04; MB 229.51; PORSCHE C30; VW 504.00; VW 507.00; VW TL 521 95

Cross references Engine Oil CH U. LRS 0W30 5L PL

Cross references
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 0W30 5l EDGE

0W30 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
84.76
70.63 £ 117.88 £
(16.95 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 84.76 £

LIQUI MOLY
Engine Oil 0W30 5l TopTec 4210

0W30 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
138.70
115.58 £ 163.68 £
(27.74 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 138.70 £
Bestsellers

MOTUL
Engine Oil 0W30 5l 8100

0W30 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
71.38
59.48 £ 113.44 £
(14.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 61.12 £

RAVENOL
Engine Oil 0W30 5l

0W30 5l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
5 pcs.
130.42
108.68 £
(26.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 0W30 4l MAX EXPERT

0W30 4l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
39.98
33.32 £ 78.04 £
(10.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 39.98 £
Bestsellers

MOBIL
Engine Oil 0W30 5l Mobil 1

0W30 5l

API SL SN SQ
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
109.98
91.65 £
(22.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Engine Oil 0W30 5l M-SUP synthetic

0W30 5l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
0 pcs.
83.44
69.53 £
(16.69 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Engine Oil 0W30 5l M-SUP

0W30 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
88.36
73.63 £
(17.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 0W30 5l MAX EXPERT

0W30 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
93.36
77.80 £
(18.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Engine Oil 0W30 4l USVO

0W30 4l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
141.16
117.63 £
(35.29 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Engine Oil 0W30 5l USVO

0W30 5l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
174.66
145.55 £
(34.93 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

SHELL
Engine Oil 0W30 5l Helix

0W30 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
103.60
86.33 £
(20.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

SHELL
Engine Oil 0W30 4l Helix

0W30 4l

API SN
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
79.54
66.28 £
(19.89 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Engine Oil 0W30 5l QUARTZ XTRA

0W30 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
94.02
78.35 £
(18.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

VALVOLINE
Engine Oil 0W30 5l SYNPOWER

0W30 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
112.48
93.73 £
(22.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

Other codes

CH U. SL 5W30 1L PL ARTNR_Z_TCD
CH9722-1 CHEMPIOIL
5W30 MASTER TSE 1L IC KROSY
FF6501-1 IC KROSY
MN7511-1 IC KROSY
PM0330-1 IC KROSY
X-FLOW LL 5W30 SYNT. 1L IC KROSY
CH9706-5 NR_KAT
BMW LL-04 OEM SPECYFIKACJA
MB 229.51 OEM SPECYFIKACJA
PORSCHE C30 OEM SPECYFIKACJA
VW 504.00 OEM SPECYFIKACJA
VW 507.00 OEM SPECYFIKACJA
VW TL 521 95 OEM SPECYFIKACJA
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Engine Oil CH U. LRS 0W30 5L PL
Product opinion:Engine Oil CH U. LRS 0W30 5L PL
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.