Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

ACEA

Product line

Intended use

Base technology

Offer

Engine Oils

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 4l MAGNATEC synthetic

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
69.04
57.53 £
(17.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l MAGNATEC synthetic

5W30 1l

API SQ
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.66
15.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 12x1l EDGE

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
286.62
238.85 £
(23.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.36
20.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 5l EDGE

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
112.20
93.50 £
(22.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 4l EDGE

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
89.76
74.80 £
(22.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W16 5l MAGNATEC

0W16 5l

API ILSAC GF-7B SQ
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
82.50
68.75 £ 107.52 £
(16.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 82.50 £

CASTROL
Engine Oil 0W20 1l EDGE

0W20 1l

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.17
16.81 £ 23.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 20.17 £

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SQ ILSAC GF-7
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.20
10.17 £ 20.46 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.20 £

CASTROL
Engine Oil 5W50 5l EDGE

5W50 5l

API SQ
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
151.56
126.30 £
(30.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 4x4l EDGE

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
352.36
293.63 £
(22.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 4x5l EDGE

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
10 pcs.
440.44
367.03 £
(22.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £