Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
OEM spec
Intended use
Offer
Engine Oils
Sports oils
30.04
25.03 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
110.62
92.18 £
(27.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil 5W40 4x4l EDGE
API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
296.56
247.13 £
(18.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
58.27
48.56 £ 92.76 £
(11.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
58.27 £
Bestsellers
52.42
43.68 £ 74.14 £
(13.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
52.42 £
Bestsellers
37.50
31.25 £ 74.32 £
(9.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
37.50 £
32.94
27.45 £ 51.12 £
(8.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
32.94 £
Bestsellers
13.10
10.92 £ 21.34 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
13.10 £
Bestsellers
78.66
65.55 £
(19.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
33.66
28.05 £ 46.98 £
(8.42 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
33.66 £
10.43
8.69 £ 12.64 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.43 £
93.54
77.95 £
(23.39 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
25.36
21.13 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil 5W30 4x4l EDGE
API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
352.84
294.03 £
(22.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
89.86
74.88 £
(22.47 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
18.82
15.68 £ 23.94 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
18.82 £
24.36
20.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
112.20
93.50 £
(22.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
89.76
74.80 £
(22.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
8.94
7.45 £ 12.04 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
8.94 £
Bestsellers
29.53
24.61 £ 45.60 £
(7.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.53 £
14.40
12.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
18.66
15.55 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
43.84
36.53 £ 53.44 £
(10.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
43.84 £
CASTROL
Engine Oil 10W40 4x4l MAGNATEC
API SP
Intended use Passenger cars
117.85
98.21 £ 178.92 £
(7.37 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
117.85 £