Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
OEM spec
Product line
Intended use
Offer
Engine Oils
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W40 4x4l
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
168.12
140.10 £
(10.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 15W40 1l
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
11.40
9.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 4l synthetic
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
44.92
37.43 £
(11.23 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 15W40 5l mineral
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology Mineral
42.84
35.70 £
(8.57 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil CH U. FR 5W30 5L PL
API SP
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
51.70
43.08 £
(10.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W20 1l
API SP RC ILSAC GF-5
Intended use Passenger cars
11.11
9.26 £ 13.32 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
11.11 £
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 5l
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
52.90
44.08 £
(10.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
16.08
13.40 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W40 4x5l synthetic
API SN CH-4
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
193.42
161.18 £
(9.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
2 of 2