Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

Intended use

Base technology

Offer

Engine Oils

  • 1
  • 2
  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ORLEN
Engine Oil 5W20 1l MaxExpert

5W20 1l

API CF SN RC ILSAC GF-5
ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.60
11.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 0W30 5l synthetic

0W30 5l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
105.70
88.08 £
(21.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 0W20 4l MaxExpert

0W20 4l

API SN+
ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
10 pcs.
63.82
53.18 £ 98.86 £
(15.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 63.82 £

ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR

10W40 5l

API SN CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
10 pcs.
63.18
52.65 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l SUPEROL

15W40 1l

API CC
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
7 pcs.
9.46
7.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 4,5l CLASSIC

15W40 4.5l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
6 pcs.
39.76
33.13 £
(8.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l SUPEROL

15W40 5l

API CD
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
6 pcs.
33.90
28.25 £
(6.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR

15W40 5l

API CF CG-4 SJ CF-4
ACEA E2
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
6 pcs.
43.62
36.35 £
(8.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR

15W40 5l

API SL CG-4 CH-4 SJ CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
5 pcs.
26.09
21.74 £ 43.42 £
(5.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 26.09 £

ORLEN
Engine Oil 5W30 4l MaxExpert

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
3 pcs.
39.97
33.31 £ 67.12 £
(9.99 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 39.97 £

ORLEN
Engine Oil 5W40 1l CLASSIC

5W40 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
3 pcs.
7.49
6.24 £ 13.74 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 7.49 £

ORLEN
Engine Oil 20W50 5l Diesel

20W50 5l

API CG-4
ACEA E2
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
2 pcs.
44.40
37.00 £
(8.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil MAXEXP. V C3 0W30 1L

0W30 1l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
2 pcs.
9.83
8.19 £ 20.56 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.83 £

ORLEN
Engine Oil 40 1l SUPEROL

40 1l

API CB
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
2 pcs.
7.84
6.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 0W30 4l MAX EXPERT

0W30 4l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
39.98
33.32 £ 78.04 £
(10.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 39.98 £
previous 3 of 3