Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

ACEA

Product line

Intended use

Base technology

Engine Oils

  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ORLEN
Engine Oil 0W20 1l MaxExpert

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A SN RC ILSAC GF-5 SN+
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.22
9.35 £ 15.96 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 11.22 £

ORLEN
Engine Oil 10W40 4,5l CLASSIC

10W40 4.5l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.82
23.18 £ 42.46 £
(6.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 27.82 £

ORLEN
Engine Oil 10W40 1l MaxExpert

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.04
9.20 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 10W40 1l CLASSIC

10W40 1l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.90
8.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 0W20 4l MaxExpert

0W20 4l

API SP ILSAC GF-6
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
42.96
35.80 £ 74.82 £
(10.74 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 42.96 £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l

15W40 1l

API CC SF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.38
6.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 0W30 5l synthetic

0W30 5l

ACEA C2
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
105.70
88.08 £
(21.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W40 1l CLASSIC

5W40 1l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
10 pcs.
14.10
11.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W20 1l MaxExpert

5W20 1l

API CF SN RC ILSAC GF-5
ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
9 pcs.
13.60
11.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 10W40 4l MaxExpert

10W40 4l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
7 pcs.
42.64
35.53 £
(10.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 0W20 4l MaxExpert

0W20 4l

API SN+
ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
6 pcs.
63.82
53.18 £ 98.86 £
(15.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 63.82 £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l

15W40 5l

API CC SF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
5 pcs.
35.20
29.33 £
(7.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
4 pcs.
9.96
8.30 £ 17.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.96 £

ORLEN
Engine Oil 10W40 4,5l CLASSIC

10W40 4.5l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
4 pcs.
41.28
34.40 £
(9.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil MAXEXP. V C3 0W30 1L

0W30 1l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
2 pcs.
9.83
8.19 £ 20.56 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.83 £

ORLEN
Engine Oil 0W30 4l MAX EXPERT

0W30 4l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
39.98
33.32 £ 78.04 £
(10.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 39.98 £
previous 2 of 2