Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Capacity (l)

Name

Capacity [l]

OEM spec

Product line

Intended use

Application type

Base technology

Offer

Engine Oils


Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W40 1l EDGE

5W40 1l

API SP
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.10
10.92 £ 21.34 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 13.10 £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API SP
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
78.66
65.55 £
(19.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 10W40 4l GTX

10W40 4l

API SP
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.66
28.05 £ 46.98 £
(8.42 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 33.66 £

CASTROL
Engine Oil 10W40 1l GTX

10W40 1l

API SP
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.43
8.69 £ 12.64 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.43 £

CASTROL
Engine Oil 0W40 4l EDGE

0W40 4l

API CF SN
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
93.54
77.95 £
(23.39 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W40 1l EDGE

0W40 1l

API CF SN
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.36
21.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W20 4l MAGNATEC

5W20 4l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
36.13
30.11 £ 70.60 £
(9.03 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 36.13 £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W20 1l MAGNATEC

5W20 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.08
15.90 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 4x4l EDGE

5W30 4l

API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
352.84
294.03 £
(22.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 4l EDGE

5W30 4l

API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
89.86
74.88 £
(22.47 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.82
15.68 £ 23.94 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 18.82 £

CASTROL
Engine Oil 5W30 12x1l EDGE

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
286.62
238.85 £
(23.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.36
20.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 5l EDGE

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
112.20
93.50 £
(22.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 4l EDGE

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
89.76
74.80 £
(22.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l GTX

5W30 1l

ACEA C4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.80
14.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W16 5l MAGNATEC

0W16 5l

API ILSAC GF-7B SQ
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
82.50
68.75 £ 107.52 £
(16.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 82.50 £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 0W20 1l EDGE

0W20 1l

ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.94
23.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 0W20 4l EDGE

0W20 4l

ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
103.02
85.85 £
(25.76 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API SN+
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.88
19.90 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.66
15.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.66
15.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 4l MAGNATEC

5W30 4l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
69.10
57.58 £
(17.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SL CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.66
15.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 1l GTX

5W30 1l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.66
13.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 5W30 5l GTX

5W30 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
72.28
60.23 £
(14.46 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Engine Oil 0W20 1l EDGE

0W20 1l

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.17
16.81 £ 23.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 20.17 £

CASTROL
Engine Oil 5W40 1l EDGE

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.02
23.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 0W30 5l EDGE

0W30 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
84.76
70.63 £ 117.88 £
(16.95 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 84.76 £
Bestsellers

CASTROL
Engine Oil 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.94
7.45 £ 12.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 8.94 £
previous 2 of 32 next