Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

ACEA

Intended use

Base technology

Offer

Engine Oils

  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR EXTREME

10W40 5l

API SL CF CG-4 CH-4 CF-4
ACEA A3 B4 B3 E4 E7 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
9 pcs.
35.77
29.81 £ 58.36 £
(7.15 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 35.77 £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l HERCULES

15W40 5l

API SM CG-4 CH-4 CI-4 CJ-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
8 pcs.
41.44
34.53 £
(8.29 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 5W30 5l REVFARM

5W30 5l

API SL CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
8 pcs.
38.16
31.80 £ 52.06 £
(7.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.16 £

FUCHS OIL
Engine Oil 10W40 5l TITAN

10W40 5l

API CK-4
ACEA E11 E4 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro
Add to cart
(0)
4 pcs.
63.22
52.68 £ 88.38 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 63.22 £

ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR

10W40 5l

API SN CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
4 pcs.
63.18
52.65 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Engine Oil 15W40 5l TITAN

15W40 5l

ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
3 pcs.
68.74
57.28 £
(13.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Engine Oil 15W40 5l TITAN

15W40 5l

API SL CI-4
ACEA A3 B3 E7 E2
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
2 pcs.
38.09
31.74 £ 66.04 £
(7.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.09 £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l AGRO

15W40 5l

API SN CK-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
2 pcs.
61.54
51.28 £
(12.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l ULTOR

15W40 5l

API SL CG-4 CH-4 SJ CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
2 pcs.
26.09
21.74 £ 43.42 £
(5.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 26.09 £

REVLINE
Engine Oil 5W30 5l HERCULES

5W30 5l

API SL CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
2 pcs.
53.08
44.23 £
(10.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 2 of 2