Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
OEM spec
Base technology
Offer
Engine Oils
68.34
56.95 £
(13.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Engine Oil 10W40 4l DELVAC synthetic
API CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Buses
Base technology synthetic
35.05
29.21 £ 52.78 £
(8.76 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
35.05 £
30.52
25.43 £ 50.38 £
(6.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
30.52 £
SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA
API CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
74.32
61.93 £
(14.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA
API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
61.78
51.48 £
(12.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Engine Oil 10W40 5l AGRIFARM
API CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E4 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses
79.92
66.60 £
(15.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 10W30 5l REVFARM
API CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
38.42
32.02 £ 50.86 £
(7.68 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
38.42 £
MOTUL
Engine Oil TEKMA 10W40
API SN CK-4
ACEA E11 E7 E8
Intended use Truck Agro Buses
63.54
52.95 £
(12.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Engine Oil 10W40 5l RUBIA OPTIMA
API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
45.43
37.86 £ 66.82 £
(9.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
45.43 £
34.32
28.60 £ 47.02 £
(6.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
34.32 £
32.66
27.22 £ 46.54 £
(6.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
32.66 £
REVLINE
Engine Oil 5W30 5l REVFARM
API SL CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
38.16
31.80 £ 52.06 £
(7.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
38.16 £
ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR
API SN CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
63.18
52.65 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 5W30 5l HERCULES
API SL CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
53.08
44.23 £
(10.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 15W40 5l AGRO
API SN CK-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
61.54
51.28 £
(12.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£