Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Capacity [l]
OEM spec
Intended use
Base technology
Engine Oils
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 4l
API ILSAC GF-6A SN CH-4
Intended use Passenger cars
29.53
24.61 £ 39.64 £
(7.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.53 £
142.68
118.90 £
(35.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
145.42
121.18 £
(36.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 0W20 4l synthetic
API SP ILSAC GF-6A RC
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
52.38
43.65 £
(13.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
118.80
99.00 £
(29.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
91.12
75.93 £
(22.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£